Скільки партії витратили на дострокові вибори у Верховну раду

Політичні партії, які беруть участь у дострокових виборах у Верховну раду, подали до Центрвиборчкому проміжні звіти про свої витрати на кампанію. Цей звіт охоплює витрати партій у період з офіційного відкриття виборчого фонду та до 10 липня. Підсумковий звіт партії будуть зобов’язані подати до ЦВК не пізніше 5 серпня.

Про це пише РБК-Україна.

Більшість учасників виборів відкрили фонди в 20-х числах червня, деякі – набагато пізніше, наприклад, партія «Соціальна справедливість» відкрила поточний рахунок в банку тільки 9 липня, а партія «Сила людей» не відкрила рахунки взагалі. Таким чином, вся партійна реклама, яка активно з’являлася з моменту оголошення дострокових виборів, у звітах не відображається.

Сумарно партії поки витратили на вибори 559,4 млн гривень, або по 25,4 млн грн в середньому на кожну. При цьому масштаб витрат суттєво відрізняється. У лідерах – «Слуга народу» (96,9 млн грн), далі – Радикальна партія Олега Ляшка (73,0), «Голос» (71,6), «Українська стратегія Гройсман а» (61,2) і «Опозиційний блок» (54,9). Для порівняння, партія «Патріот» витратила на кампанію лише 141 тисячу гривень, а «Соціальна справедливість» і Партія зелених – взагалі ні копійки.

Ці витрати можна порівняти з витратами партій на дострокові парламентські вибори 2014 року, які обійшлися партіям-учасникам у 674,5 мільйона гривень. Тоді найбільше витратила на агітацію «Батьківщина» – 109,5 млн грн, далі йшли «Опозиційний блок» (106,4) і «Блок Петра Порошенко» (97,3).

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *