Смертельне ДТП: захист вимагає закрити справу і випустити винуватців

У розслідуванні смертельної ДТП у Харкові за участі Зайцевої і Дронова стався неочікуваний поворот.

У розслідуванні страшного смертельного ДТП у Харкові за участі Зайцевої і Дронова, які призвели до трагічних наслідків стався неочікуваний поворот.

Отже, у Харкові в середу, 14 серпня, розпочався розгляд апеляцій учасників смертельної ДТП у Харкові Геннадія Дронова та Олени Зайцевої. Під час судового засідання захист Зайцевої і вона сама заявили, що з вироком не згодні і просять пом’якшити покарання своєї підзахисної та змінити їй вирок на умовне покарання. Про це вона заявила під час засідання Харківського апеляційного суду, повідомляє «Громадське».

Адвокати вважають, що він заснований не на законі. Представниця в суді Зайцевої Юлія Плетньова заявила, що випадок її підзахисної це урок для всіх водіїв. За її словами, немає такого учасника руху, який би хоч раз не порушував правила дорожнього руху.

За словами захисниці Зайцевої Юлі Плетньової, підсудна не знімає із себе провини, але її вина полягає «тільки у перевищенні швидкості руху». На думку захисту, судом проігноровано ступінь провини Зайцевої. Плетньова вважає, що вина Зайцевої значно менша за вину Дронова, отже це впливає на суму відшкодування збитків потерпілим, яка, на думку суду, має бути не солідарною, а частковою.

Також адвокат Зайцевої заявила, що суд першої інстанції допустив неконкретику, а саме не встановив, на яке саме світло світлофора виїхали і Дронов, і Зайцева, за який саме склад злочину засуджено Зайцеву.

При цьому Плетньова зазначає, що Зайцева не знімає з себе провини: «Її вина полягає в перевищенні швидкості руху».

Крім усього, Плетньова кілька разів наголосила, що це автомобіль Дронова протаранив автомобіль Зайцевої. Більше того, у залі суду вона заявила, що обвинувачена не може пройти належного лікування в умовах СІЗО. 

У зв’язку з цим захист Зайцевої попросив пом’якшити покарання до 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на два роки і звільнити від основного покарання, встановивши іспитовий термін. Відшкодування встановити для Зайцевої на рівні 30%, для Дронова – 70%. У свою чергу, Зайцева погодилася з думкою свого адвоката.

Що стосується другого обвинуваченого, Геннадія Дронова, то його адвокат Сергій Перепелиця заявив, що має намір просити суд скасувати вирок його підзахисному і закрити кримінальне провадження.

Також адвокат Сергій Перепелиця, який представляє інтереси Дронова, звинуватив суддів і правоохоронців в порушеннях. За його словами, водієві Volkswagen Touareg так і не роз’яснили, в чому його вина.

«Моя скарга заснована лише на порушеннях норм КПК суддею і прокурорами. Експерти так і не змогли встановити швидкість автомобіля Lexus. Наше клопотання про нову експертизу задовольнили лише частково і доручили її провести тим же фахівцям. Суддя, не маючи спеціальних технічних знань, сказав, що всі можливості встановлення швидкості були вичерпані», — зазначив Перепелиця.

Як відомо, 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської і провулка Мечникова в центрі Харкова зіткнулися Lexus RX 350 і Volkswagen Touareg, після чого «японець» вилетів на тротуар і врізався в натовп пішоходів. В результаті наїзду п’ятеро людей загинули на місці, шестеро – постраждали. Через тиждень один з постраждалих помер у лікарні.

Дівчина-водій, яка була за кермом позашляховика, що влетів у натовп, була затримана. Нею виявилася студентка ХНУ імені Каразіна Олена Зайцева. Іншим фігурантом справи став Геннадій Дронов, який займався торгівлею продуктами харчування і тютюновими виробами.

26 лютого 2019 року в Харкові Київський районний суд засудив обох водіїв до 10 років позбавлення волі. А 22 березня вирок був оскаржений адвокатом Геннадія Дронова – Сергієм Перепелицею. 26 березня вирок оскаржила і адвокат Зайцевої – Юлія Плетньова.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *