Смертельний мутант: новий коронавірус розповсюдився за межі Китаю

Новий мутуючий коронавірус поширився далеко за межі Китаю. Чим небезпечний і як захиститися?

 Новим коронавірусів, який зареєстрували у Китаї, вже захворіли понад 400 осіб, 9 — померли. Він виплеснувся за межі Китаю — вже відзначені перші випадки зараження за океаном і в сусідніх країнах.

Центром нового типу вірусу вважається китайського міста Ухань провінції Хубей, де зареєстровано більшість випадків захворювання — 270. Від вірусу вже загинули шестеро людей, все в місті Ухані. Ймовірно вогнище вірусу виник на місцевому ринку морепродуктів.

Особливу небезпеку йому додає те, що більшість випадків зараження коронавірусів в Китаї стався повітряно-крапельним шляхом. Тобто, особистий контакт переносника хвороби з потенційним хворим не відбувається. Уже захворіло 440 осіб, дев’ять з яких померло, пише «Сегодня».

Заступник голови Державного комітету з питань гігієни та охорони здоров’я КНР Лі Бінь заявив, що число інфікованих нової небезпечною хворобою в Китаї швидко зростає через мутації вірусу, при цьому існує ризик поширення епідемії, що прогресує.

Число жертв нового вірусу в Китаї зросла до дев’яти осіб, а кількість виявлених інфікованих зросла до 440 осіб.

У Китаї інфіковані були виявлені в 14 регіонах країни. Більшість випадків — 270 — було зареєстровано в провінції Хубей, адміністративним центром якої є місто Ухань, ще 17 зазначено в провінції Гуандун на півдні країни, 10 — в Пекіні.

В американському Сіетлі (штаті Вашингтон) підтвердили перший випадок захворювання смертельним коронавірусом з Китаю. Чоловік, у якого діагностували коронавірус, знаходиться в стабільному стані. Він прибув до Сполучених Штатів минулого тижня, але з якої країни він прилетів і за яким маршрутом, поки невідомо.

У США національний інститут охорони здоров’я почав розробку вакцини від небезпечного коронавіруса з Китаю. За словами вчених, на роботу над препаратом піде кілька місяців, а зараз вони роблять «тільки перші кроки». На даний момент лікарі з’ясовують, наскільки легко цей вірус передається від людини до людини.

У МОЗ України нагадали основні профілактичні заходи при відвідуванні країн, де були зареєстровані випадки nCoV:

  • уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мити руки з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;
  • уникати тісного контакту з тваринами на фермах або в дикій природі;
  • люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки при кашлі (не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).