«Справа про рекордний хабар»: ГПУ намагається «витягнути» Гримчака?

«Справа Гримчака»: у ГПУ рекордний хабар перекваліфікували на шахрайство.

«Справа про рекордний хабар»: ГПУ намагається «витягнути» Гримчака?

«Справа Гримчака»: у ГПУ рекордний хабар перекваліфікували на шахрайство.

Генеральна прокуратура України перекваліфікувала справу Гримчака і Овдієнка за одержання рекордного хабара на шахрайство, що може пом’якшити їм остаточний вирок.

Отже, ГПУ оголосила підозру заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрію Гримчаку і його довіреній особі Овдієнку. Фігурантів підозрюють у шахрайстві. Нагадаємо, обох затримали при вимаганні хабара розміром 1,1 мільйона доларів.

Підозру чиновникам вручили у приміщенні ізолятора тимчасового тримання ГУ МВС України. Про це повідомила адвокат Тетяна Матяш на своїй сторінці у Facebook.

Зі свого боку адвокат Овдієнка Тетяна Матяш, що супроводжуватиме обох підозрюваних під час обрання запобіжного заходу, яке відбудеться 16 серпня заявила, що слідство «загубило» 100 тисяч доларів і тепер вже обох підозрюють у вимаганні хабара на суму в 1 мільйон доларів.

Крім того, захисниця заявила, що, відповідно до підозри, правоохоронці не вилучали півмільйона, про що було заявлено напередодні. «Тобто їх нібито вручили, але зараз вони «розчинились у повітрі», – цитує Матяш 24.ua.

Своєю чергою прокурор відділу Генеральної прокуратури Денис Іванов підтвердив, що Гримчака та Овдієнка звинувачують саме у шахрайстві та заволодінні чужим майном внаслідок обману.

До того ж, коментуючи чутки про нібито несправжні гроші, а «календарики» які були вилучені у затриманих, прокурор наголосив, що згідно з кримінально-процесуальним кодексом, передбачено виготовлення імітаційних засобів для передачі.

Натомість причини зміни статті, за якою звинувачують Юрія Гримчака та Ігоря Овдієнка, прокурор пояснив тим, що питання, за які підозрювані буцімто отримали кошти, не входять до їх компетенції.

Також прокоментував вручення підозр і адвокат Юрія Гримчака Дмитро Мельник. Той поскаржився на те, що захист досі не розуміє, який орган займається досудовим розслідуванням. Мовляв, у підозрі написано одне, а, фактично, слідчі кажуть зовсім інше.

Представники правоохоронних органів досі не знають, де саме буде обиратися запобіжний захід – чи це буде Чернігівський суд, чи Печерський суд Києва», – заявив Мельник.

Він також розповів, що прокурори надали йому 5 хвилин для конфіденційного побачення з Юрієм Гримчаком. Втім основна комунікація триває з його дружиною Юлією. Крім того, адвокат повідомив, що слідчі намагалися допитати Гримчака, але той відмовився давати свідчення на підставі ст. 63 КУ.

До слова, саме у Ігоря Овдієнка, за даними правоохоронців, було вилучено 480 тис доларів як частину коштів, нібито отриманих за сприяння певних рішень. Однак Тетяна Матяш твердить, що у целофановому пакеті, який знайшли в автомобілі, на якому їхав Ігор Овдієнко, такої суми не було. За її словами, у пакунку були, як вона висловилася, «календарики» – глянцеві сувенірні купюри доларів США.

«Ось ці папірчики вони назвали 480 тисячами доларів. Наскільки я знаю, справжніх доларів там було близько 20 тисяч. Якщо це була «лялька», муляж, то треба так і казати», — сказала адвокат.

Крім того захисниця Овдієнка Тетяна Матяш також звинуватила правоохоронців у порушенні міжнародних конвенцій на отримання медичної допомоги підозрюваним. За її словами, ненадання такої допомоги Європейський суд з прав людини розцінює як тортури. Адвокат твердить, що Ігор Овдієнко має другу групу інвалідності, хворий на інсулінозалежний діабет, переніс два інсульти та інфаркт.

«У нього був гіпертонічний криз, тиск 230 на 120, через стрес він при всіх колов інсулін, а до нього дві години не допускали лікарів, поки оформлювали протокол затримання», — обурилася Тетяна Матяш.

Водночас, варто зауважити, що за одержання хабара в особливо великому розмірі – карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

А шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах — карається позбавленням волі на строк від 5 и до 12 років з конфіскацією майна. У зв’язку з цим, можна припустити, якщо для фігурантів справи присудять найменший срок то вони можуть отримати не 8 а 5 років позбавлення волі. До того ж, вони зможуть і надалі обіймати посади. Але, як буде насправді – покаже час…

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий