«Стіна» на кордоні з Росією буде готова через 10 років

Станом на сьогодні проект «Стіна» на українсько-російському кордоні побудований на 40%. В цілому на реалізацію проекту за нинішніх темпів робіт знадобиться близько десяти рокі

Будівництво інженерно-загороджувальних споруд на кордоні з Російською Федерацією в рамках проекту «Стіна» завершено на 40% станом на кінець травня 2020 року. Про це йдеться у відповіді Державної прикордонної служби України на запит експертної організації StateWatch.

Фінансування проекту «Стіна» ведеться за бюджетною програмою Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону. На 2020 рік програмою передбачено виділення 400 млн грн, станом на 1 червня витрачено 53 млн грн.

Як повідомлялося, в 2015 — 2019 роках на цей проект було витрачено 1,7 млрд грн. При цьому із запланованих у 2015 — 2019 роках 634 км інженерних загороджень на російсько-українському кордоні облаштовано тільки 546 км, з передбачених 341 км рокадних доріг прокладено 316 км.

Нагадаємо, Державна прикордонна служба пропонує добудувати комплекс загороджень «Стіна» на кордоні з Російською Федерацією в 2025 році.

Нагадаємо, раніше в Держприкордонслужбі заявили, що звинувачення у справі розкрадань при будівництві «Стіни» не мають доказів. Експертизи у справі про розтрату держкоштів на проект Стіна були проведені з порушеннями, стверджують у відомстві.