Світовий борг досяг 230% загального ВВП — як це на нас вплине?

МВФ попереджає, що в зоні ризику знаходяться країни з низьким рівнем економічного розвитку.

Світовий борг, як державний, так і приватний, досяг суми $188 трлн доларів, що становить близько 230% обсягу світової економіки.

Про це повідомила директор-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва під час свого виступу на конференції у Вашингтоні 7 листопада.

За її словами, велика частина боргів припадає на приватні компанії.

«Державний борг в країнах з розвиненою економікою знаходиться на рівні, якого не було з часів Другої світової війни. Державний борг в країнах, які розвиваються, знаходиться на рівні, який був за часів боргової кризи 1980-х років. У країнах з низьким рівнем розвитку державні борги стрімко зросли за останні п’ять років», — повідомила Георгієва.

Вважається, що зростання світового довго пов’язаний зі світовою фінансовою кризою 2008 року, коли тільки прямі вливання фінансової підтримки приватному сектору склали $ 1,6 трлн.

При цьому така ситуація зі світовим боргом загрожує настання нової економічної кризи. У зону ризику настання кризи потрапляють 43% країн з низьким рівнем економічного розвитку.

У порівнянні з минулим роком світової борг зріс на $ 4 трлн. При цьому більше половини всіх світових боргів сконцентрувалися в США, Китаї і Японії.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий