Свобода слова у дії: Офіс Зеленського заблокував коментарі в Instagram

Мендель продовжує дивувати: в Instagram Офісу президента відключили коментарі.

Заблокована реальність: п рес-секретар президента Юлія Мендель, яка раніше «прославилася» своєю здатністю блокувати журналістів і блогерів в соціальних мережах за їх «незручні» питання і спроби отримати інформацію про дії її шефа, вирішила вдатися до «кардинальних дій».

Абсурдність ситуації – у тому, що помічниця президента знайшла інший спосіб спілкування зі своїми підписниками – просто відключила коментарі на сторінці Офісу президента у соціальній мережі Instagram.

Такий висновок можна зробити з того факту, що на даний момент підписники сторінки позбавлені будь-якої можливості залишати коментарі під записами. Крім того, не відображаються і коментарі, які були зроблені раніше.

Як відомо, налаштування в соцмережі дозволяють власникові облікового запису блокувати «неугодних» користувачів або відключати функцію коментарів (що, очевидно, і зробила сама Мендель – ​​або ж можливо це було виконано на її прохання).

До слова, раніше Національна спілка журналістів України (НСЖУ) закликала Офіс президента та прес-секретаря глави держави Юлію Мендель переглянути ставлення до журналістів та вибачитися за некоректні заяви та прикрі ситуації на адресу журналістів.

«Прессекретар президента не має права фізично перешкоджати роботі журналістів. Чи дружні обійми, чи відштовхування-відтягування – це не та поведінка, з якою журналісти мають миритися», – написав Томіленко на своїй сторінці у Facebook.

Він також зазначив, що перешкоджання журналістській діяльності – найгірша з можливих реакцій влади. «Влада в усьому світі шукає формати уникання неконтрольованих контактів із незалежними журналістами. І це природно. Чиновник (як і кожна людина) боїться незручних запитань», – зауважив голова НСЖУ, додавши, що нова владна команда має будувати коректні стосунки із журналістами.