Суд над Порошенко: суд озвучив фабулу звинувачення у справі Семочка

Справа про призначення Семочка: Колишні президент і глава Служби зовнішньої розвідки знали про незаконність указу Порошенка про призначення Семочка, кажуть прокурори.

Прокурор зачитав фабулу звинувачення на засіданні Печерського райсуду Києва щодо обрання запобіжного заходу у середу, 1 липня, колишньому президенту Петру Порошенку у справі про призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника глави Служби зовнішньої розвідки.

За словами прокурора, в 2018 році Порошенко незаконно видав указ про призначення Семочка. Про незаконність цього указу знав тодішній глава СЗР Єгор Божок, оскільки було порушено відразу кілька процедур, які передбачає закон.

У той час першим заступником Божка був Андрій Олексієнко, і закон не передбачав, що таких посад може бути дві.

Згідно із заявою прокурора, процедура призначення нового заступника глави СЗР передбачала подачу подання на звільнення старого заступника і призначення нового. Узгодити її повинні були в РНБО. Однак цього зроблено не було. І Божок, знаючи про незаконність указу, представив нового заступника колективу і той почав виконувати обов’язки. В результаті, Семочко пропрацював у Службі зовнішньої розвідки з 03.08.18 по 19.04.19.

Головна претензія слідства в тому, що незаконно призначений Семочко отримав доступ до документів, які містять держтаємницю. Також за час роботи йому незаконно виплатили 1,55 млн грн, інформує «Корреспондент.net».

Збиток від дії Порошенка оцінений у 557 тисяч гривень.

Прокуратура підозрює Порошенка в тому, що він схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення повноважень.

При цьому обвинувачення просить обрати Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання на 8 днів до 10 липня.

У цей день закінчується термін розслідування справи щодо Порошенка, але вже є клопотання прокуратури про продовження термінів розслідування. Його суд має розглянути окремо.

До слова, перед засідання суду Порошенко відвідав ДБР, але свідчення давати відмовився, як і взяти нові повістки на допити.

«Сьогодні Порошенко прийшов до слідчого ДБР для проведення допиту як підозрюваного. Він відмовився від дачі свідчень по суті висунутої підозри, також йому вручалися повістки на допит на інші дати, але він у присутності понятих відмовився отримувати вказані повістки», — розповів начальник відділу Головного слідчого управління ДБР Вадим Приймачок.

Він наголосив, що Порошенко був повідомлений про необхідність прибуття до слідчого. «Захиснику підозрюваного вручили копію клопотання про продовження терміну досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні», — додав він.

Це клопотання буде розглянуто Печерським райсудом Києва, окремо від розгляду клопотання про обраннія запобіжного заходу екс-президенту.