Суд переніс розгляд справ щодо суддів КСУ Ігоря Сліденка та Ірини Завгородньої. Судді КСУ не з’явилися на засідання

Сьогодні, 9 березня, Голосіївський районний суд міста Києва мав розглянути адміністративні протоколи щодо суддів Конституційного Суду України (КСУ) Ірини Завгородньої та Ігоря Сліденка.

Ці справи стосувалися конфлікту інтересів в обох суддів під час розгляду рішення КСУ щодо е-декларування, а також порушення фінансового контролю зі сторони Ірини Завгородньої (у декларації суддя зазначила недостовірні відомості на понад 600 тис. грн).

Як особа, що склала протоколи, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков узяв участь у засіданнях.

Згадані судді КСУ не прибули до суду. Цей факт став причиною перенесення відповідних засідань суду на 12 та 25 березня. 

Адвокати суддів КСУ наполягали, що участь суддів у засіданнях не є обов’язковою, хоча ст. 268 Кодексу про адміністративні правопорушення прямо вказує наступне: «Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності».

На думку НАЗК, повага до суду є обов’язковою умовою побудови правової держави.

Таким чином, НАЗК сподівається, що під час проведення наступних засідань судді КСУ виявлять повагу до колег та візьмуть у них участь.