Суд задовольнив позов ТОВ «Алтаюр» до НАЗК у частині стягнення близько 7 млн грн за обладнання вартістю до 3,2 млн грн. НАЗК оскаржить рішення суду до апеляційної інстанції

Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов ТОВ «Алтаюр» до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Позов стосувався повернення обладнання, яке раніше використовувалося для роботи Реєстру декларацій, та стягнення з НАЗК коштів щодо його оренди в розмірі 8 млн грн.

Суд розглянув справу та частково задовольнив позов, зобов’язавши НАЗК повернути обладнання та стягнути з Державного бюджету близько 7 млн грн.

НАЗК звертає увагу на такі обставини:

  • у квітні 2020 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) наклав на згадане обладнання арешт. Тобто, повернути це майно фактично неможливо, адже воно є доказом у кримінальній справі, а постановлене Господарським судом міста Києва рішення суперечить рішенню ВАКС. 
  • вартість обладнання в різні роки становила до 3,2 млн грн. Отже, стягнення в розмірі близько 7 млн грн є необґрунтованим.
  • суд не врахував поданий Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою позов в інтересах НАЗК щодо визнання договору, який був підставою виникнення спірних правовідносин, недійсним.

НАЗК оскаржить рішення суду до апеляційної інстанції.

Що передувало рішенню?

З 2017 по 2019 рік НАЗК орендувало обладнання в компанії «Алтаюр», вартість якого складала в різні роки від 2,37 до 3,2 млн грн. За оренду НАЗК сплатило підприємству 11,5 млн грн.

У січні 2020 року між «Алтаюр» та НАЗК розпочалися переговори щодо повторного укладання договору на оренду того ж самого обладнання. «Алтаюр» запропонувала встановити вартість оренди на 2020 рік у розмірі 5,1 млн грн. При цьому балансова вартість обладнання на поточний рік була визначена в розмірі 2,66 млн грн.

Нове керівництво НАЗК відмінило відповідну закупівлю, оскільки запропоновані компанією умови не відповідали погодженим під час проведення переговорної процедури. «Алтаюр» зі свого боку не погодилася на перегляд умов оренди.

Після цього НАЗК був проведений внутрішній аудит, за результатами якого було виявлено ознаки неправомірної вигоди в розмірі 9,4 млн грн. Матеріали аудиту були передані Національному антикорупційному бюро України (НАБУ). За результатами їхнього розгляду НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за фактом корупційного правопорушення (ч.2 ст. 364 Кримінального Кодексу).

За зверненням детектива НАБУ ВАКС наклав арешт на обладнання як речовий доказ. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.

Детальніше: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/sprava-kompaniyi-altayur-nazk-vyyavylo-zlovzhyvannya-na-ponad-9-mln-grn/