Тільки рівні правила для всіх перетворять олігархів на звичайний великий бізнес. Ці правила вже передбачені в Антикорупційній стратегії — Олександр Новіков в інтерв’ю Цензор.НЕТ

Головним інструментом боротьби з впливом олігархів має стати Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки. Вона створить рівні правила для всіх громадян та підприємств, за яких олігархи стануть звичайним великим бізнесом, який дійсно потрібен Україні, як і будь-якій іншій країні. 

Про це повідомив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

“Чому ми не вважаємо, що треба боротися з олігархами? Тому що ми маємо в першу чергу за рахунок тих заходів, які є також в стратегії, створити такі умови, правила, за яких не буде у тих чи інших осіб, яких ми називаємо олігархами, мотивів конкурувати за владу, мотивів захоплювати владу. 

Чому зараз маємо ситуацію намагання захопити владу тими чи іншими гравцями? Тому що вони розуміють, що якщо ти не захопиш, захопить твій конкурент. Тому тільки коли влада в Україні стане суб’єктною, не буде необхідності у олігархів її захоплювати. А отже не буде необхідності у влади боротися з олігархами”, — зазначив Голова НАЗК.

Олександр Новіков також зазначив, що виконати це можливо лише, якщо антикорупційні органи не будуть під загрозою. Про це, зокрема, було обговорено під час офіційної поїздки до Вашингтону. 

“Ми обговорювали загрози, які є від можливих рішень Конституційного Суду. Голова Конституційного Суду, звільнений Президентом фактично під час своєї прес-конференції, сказав свою думку, що такі рішення треба приймати. Є великі загрози Вищому антикорупційному суду. Він може бути визнаним неконституційним. А це значить, що вся робота антикорупційних органів не зможе бути ефективною.  Є загрози скасування інституту спеціальної конфіскації. А значить Віктору Януковичу треба буде повернути 1,8 млрд. дол, стягнені попередніми судовими рішеннями”, —  додав Олександр Новіков.

Прочитати інтерв’ю повністю можна за посиланням: https://bit.ly/35NbTBC.