Трамп намагався впливати на Україну, поки Україна впливала на нього

Дональд Трамп використовував президента України для впливу на політику США, а український прокурор намагався використовувати Трампа для впливу на українську політику.

У вересні 2019 року світову політику вразила заява про те, що президент США намагався використовувати главу Української держави Володимира Зеленського, щоб впливати на виборчий процес у власній країні. Однак на початку жовтня ситуація змінилася – з’явилася інформація про те, що Генпрокурор України Юрій Луценко хотів вплинути на Трампа, щоб втрутитися в українську внутрішню політику.

Про це пише Вloomberg.

Для себе

 Метою Трампа було змусити український уряд відкрити розслідування діяльності Джо Байдена, головного противника чинного глави США на виборах в 2020 році. Про те, що це правда, розповіли і свідки, наближені до Трампу. За їх словами, президент хотів затримати виділення Україні військову допомогу, щоб мати важіль впливу на Зеленського. Розблокувати допомогу планувалося тільки тоді, коли український президент виконав би вимоги Трампа.

З особистих спонукань

 З іншого боку, зовсім недавно стало відомо, що український прокурор, замішаний в корупційних схемах, за допомогою особистого радника Трампа сподівався позбутися посла США в Україні Марі Йованович. Заяви Йованович погрожували положенню і впливу Луценко.

Масла у вогонь підливає той факт, що Трамп дійсно відкликав посла з Києва. Згідно зі свідченнями, озвученим в Конгресі, Йованович навмисно облили брудом і звільнили: це стало помстою їй Генпрокурора України, якого зняли з посади в серпні. За словами експерта Держдепартаменту Джорджа Кента, особистий адвокат Трампа Руді Джуліані був втягнутий в цей скандал Луценком, який «обмовив Йованович, сподіваючись, що це призведе до її звільнення».

У посла є альтернативна теорія, чому Луценко хотів домогтися її звільнення. «Я думаю, що він відчував, що я і посольство ефективно допомагали українцям, які цілеспрямовано проводили життєво важливі реформи», — заявила вона.

Так і було

 Пізніше Джуліані зізнався в одному зі своїх інтерв’ю, що Луценко при зустрічі натяками дав зрозуміти, чого він хотів би досягти.

«Він не сказав прямо, що жадає звільнення Йованович, але все було і так зрозуміло», — зазначив він.

Таким чином, можна говорити про як мінімум два випадки «взаємних послуг». У першому випадку Трамп тиснув на Україну, щоб знищити Байдена, а в другому український Генпрокурор намагався маніпулювати Трампом, щоб позбутися посла.

На думку Вloomberg, не залежно від того, як закінчаться ці скандальні історії, висновок з них загальний: як би американці не намагалися зробити Київ менш корумпованим, вийшло так, що американська політика стала підозріло нагадувати українську.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий