Трудова книжка, до побачення! Що буде зі стажем і виплатами?

Уряд запускає в роботу законопроєкт і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок. Дубілет пояснив, як тепер будуть рахувати стаж і зароблене.

У середу, 9 жовтня, Дмитро Дубілет, міністр Кабінету міністрів, повідомив на своїй сторінці в Facebook, що сьогодні уряд запускає в роботу законопроект і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок.

Отже, що це означає, як тепер будуть рахувати стаж і зароблене. Так, за словами Дубілета, згідно із новим законом, українці не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно перевіряти або зберігати її.

«Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів», — зазначає Дубілет.

У свою чергу роботодавці тепер зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

Хвилюватись українцям, які все життя відпрацювали, немає чого. Ніхто без пенсій не залишиться. За словами Дубілета, якщо у людини є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або через роботодавця.

Для людей, які звикли жити за стереотипами обмежень не буде, тобто, якщо працівник хоче, щоб йому вели трудову книжку – це його право. Можна робити записи і ставити там штампи. 

Також Дубілет висловив сподівання, що прийняти закони, відповідні постанови і запустити все технічно зможуть вже у цьому році. І тегнув колег у дописі, з якими працює спільно над проектом – Євгеном Капинусом, Віталієм Коблошом, Дмитром Романовичем, Юлією Соколовською, Тимофієм Миловановим. 

У зв’язку з цим українці прочитавши допис чиновника активізувались і наперебій почали  комментувати тему скасування трудових книжок:

«Первый шаг к отмене пенсий)», «Это все очень красиво на словах. А на деле стаж до 2000 года подтвердить очень сложно. В первую очередь благодаря ПФ, у которого нет правильно выписанной нормативной базы, и желания хоть что-то делать и помогать людям», — з обуренням пишуть українці.

Як повідомляв  Rabinovich TV , також на українців чекає новий Трудовий кодекс, який передбачає зміни терміну офіційно оплачуваної відпустки та нові правила звільнення .

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий