В Китаї — перша смерть від нового ХАНТАВІРУСУ. Вакцини не існує

Хантавірус легко передається повітрям і здатний заразити навіть здорову людину, симптоми схожі на симптоми інших респіраторних захворювань

У Китаї, який тільки почав оговтуватися від епідемії коронавірусу, фіксують спалах нового захворювання: від хантавірусу зафіксована перша смерть, а більше 30 людей відправили на карантин.

Першим загиблим виявився житель провінції Юньнань. Чоловік їхав у Шаньдун. Лікарі перевіряють решти пасажирів автобусу, яким він пересувався. Чи є серед них заражені — поки невідомо, повідомляє Global Times.

Хантавірус — це рід вірусу людини і тварин. Поширюється через гризунів. Заразитися ним можна від щурів і мишей, а також від укусів деяких видів комахоїдних кажанів. Заразитися їм від людини не можна, але вірус легко передається повітрям і здатний заразити навіть здорову людину. Вірус викликає хантавірусний кардіопульмональний синдром — важке респіраторне захворювання.

Симптоми хантавірусу схожі на симптоми інших респіраторних захворювань — це головний біль, кашель, слабкість, проблеми з травленням, блювання. Поки не існує спеціального лікування або вакцини від хантавірусу, а сам вірус вивчений недостатньо.

Як повідомляв RabinovichTV , станом на сьогодні, 25 березня, на COVID-19 у світі хворі більше 400 тисяч осіб. За минулу добу, 24 березня, в Україні зафіксовано 29 нових випадків зараження коронавірусом. Всього в країні 113 хворих.