В Україні діє адаптивний карантин: покроковий план виходу з карантину

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило план поступового зняття карантинних обмежень з 22 травня по 15 червня.

З п’ятниці, 22 травня, Україна переходить до адаптивної моделі карантину. Разом з тим, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи, але вони будуть діяти тільки в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в Telegram.

Наголошується, що рішення про пом’якшення або посилення карантину в областях будуть ухвалювати регіональні комісії ТЕБ та НС (комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій — ред.) за умови дотримання трьох цільових показників.

Упродовж тижня в кожному з регіонів має бути зареєстровано не більше 12 випадків інфікування коронавірусом на 100 тисяч населення. При цьому середня кількість тестувань має перевищувати 12 на 100 тисяч осіб. А пацієнти з COVID-19 – займати не більше половини ліжкомісць в інфекційних лікарнях.

Отже, з 22 травня МОЗ пропонує дозволити:

Якщо всі три умови буде виконано, то з 22 травня МОЗ пропонує дозволити:

— спортивні заходи за участю не більше 50 осіб;

— проведення релігійних заходів, де на одну людину має припадати не менше 10 квадратних метрів площі;

— внутрішньообласні пасажирські перевезення;

— роботу готелів (крім ресторанів).

З 25 травня у відомстві планують відновити роботу метрополітену і дитячих садків. Пасажири метро повинні обов’язково бути в масках або респіраторах.

1 червня можуть відновити роботу:

— фітнес-центри (крім групових занять для 10 осіб і більше);

— освітні установи (не більше 10 чоловік в навчальній групі);

— міжобласні пасажирські перевезення.

10 червня можуть зняти всі обмеження для роботи:

— кафе і ресторанів;

— установ культури;

— готелів і хостелів.

 Відновлення авіасполучення заплановано на 15 червня.

При цьому у МОЗ зазначають, що майже половина України не готова до нового пом’якшення карантину.

В Україні 11 областей не готові перейти до друго етапу зняття карантинних обмежень, який має початися після 22 травня. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.

Так, не готові пом’якшувати обмеження Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька і Закарпатська області, а також Київ та Київська область.

Погана епідемічна ситуація у цих регіонах ставить під загрозу відновлення роботи міського та міжміського громадського транспорту, відновлення роботи метро, проведення спортивних змагань та відкриття готелів і дитячих садків.

Нагадаємо, в Україні з 12 березня запровадили карантин через коронавірус, а потім кілька разів продовжували. Через вірус громадський транспорт перестав працювати у звичайному режимі. У деяких містах курсує громадський транспорт, але їздити у ньому можуть лише ті, у кого є спецперепустки.

З 11 травня карантин в Україні послабили, а з 22 числа планується новий етап пом’якшення обмежувальних заходів.