В Україні майже за мільйон гривень пустять з молотка заарештований газ

Вистачить щоб кілька місяців опалювати школу або дитячий садок: в Україні продають заарештований газ за майже мільйон гривень.

Державне підприємство «СЕТАМ» продає заарештований газ, який зараз знаходиться в підземних сховищах України. Про це повідомляється на сторінці OpenMarket у  Facebook .

На продаж виставлено 200 тис. куб. м. заарештованого природного газу за стартовою ціною 979,8 тис. грн.

За словами генерального директора СЕТАМ Віктора Вишньова, газ може придбати кожен бажаючий.

«Такої кількості газу вистачить щоб забезпечити школу або дитячий садок опаленням на кілька місяців. Брати участь в аукціоні може кожен, в тому числі, органи місцевого самоврядування – у нас немає обмежень», — зазначив він.

Газ знаходиться в підземних сховищах філії «Оператора газосховищ України». Аукціон стартує 3 лютого 2020 року о 09:00, закінчення торгів в той же день о 18:00.

Як відомо, імпортний газ для України істотно подешевшав. Середня митна вартість палива в грудні 2019 року склала $176,69 за 1000 куб. м. У порівнянні з січнем, тобто за весь рік, вона знизилася на $141,26.

Що стосується продажу газу населенню України, в опалювальний період «Нафтогаз» встановив гарантовану ціну, яка становить 6600 грн за тис. «кубів» з ПДВ, але без витрат на транспортування.

До слова, СЕТАМ — це державне підприємство, створене з метою здійснення електронних торгів конфіскованим майном.