В Україні вже шукають кандидатів на посаду «няня» для інвесторів

Чого не зробиш в «турборежимі» для залучення додаткових коштів в Україну.

Чим більше влада діє в «турборежимі», тим частіше виникає у простих громадян думка: а чи не час придумати свою «Премію Дарвіна», яка б вручалася виключно доморощеним політикам. Багато експертів, та й самі політики, намагаються розібратися з новим трендом від влади під назвою «інвестиційна няня», яка буде «говорити» на п’яти мовах і 24/7 вирішувати будь-які питання і проблеми. Загалом, влада обіцяє все, аби інвестори були задоволені. Але чи готові ми, чи готові самі політики до цього?.. Це вже інше питання…  

Ну а поки Офісу по залученню і підтримці інвестицій UkraineInvest, який буде виконувати функції «інвестиційних нянь», потрібні додаткові ресурси і кадри. Про це заявив директор Офісу Данило Білак.

«Відбір ведеться серед працівників приватного сектора, особливо з великих консалтингових та юридичних фірм, зі сфери готельного бізнесу – людей, які розуміють, що таке послуги, що таке клієнти, що таке споживачі і як правильно до них ставитися. Нам завжди не вистачає людей і ресурсів. Я думаю, що це питання вирішиться», – цитує Білака «Інтерфакс-Україна».

Він уточнив, що в даний час готується законопроект, який має узаконити цю ініціативу з її реалізацією на базі UkraineInvest, однак не зміг розповісти про інші деталі через незнання конкретних домовленостей.

На його думку, мова йде про функції полегшення шляху інвесторів в реалізації ними великих інвестпроектів, по суті – це посилення якраз створеного для цієї мети UkraineInvest.

«Ми фактично виконуємо таку роль вже три роки. Мене радує те, що зараз це буде на дуже вагомому, відповідному рівні – загальнодержавному: за підтримки президента, прем’єр-міністра. Це правильно, і це дуже важливий крок, який може допомогти інвесторам», – сказав глава UkraineInvest.

Коментуючи критику ініціативи «інвестнянь», глава UkraineInvest назвав її передчасною.

«Давайте ми будемо далі працювати в посиленому режимі, так, як уміємо, так, як ми знаємо, а ми завжди працюємо так, щоб інвестори були задоволені. Я сподіваюся і я очікую, що вони будуть ще більш задоволені після цього», – підкреслив Білак.

Як повідомляв  Rabinovichtv , раніше глава Мінекономіки Тимофій Милованов повідомив, що протягом декількох тижнів законопроект про «інвестиційних нянь» буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів, а потім буде направлений до Верховної Ради.

Нагадаємо, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Президент України Володимир Зеленський пообіцяв зарубіжним інвесторам податкові канікули і надавати персональну опіку від уряду в особі «інвестиційної няні, яка буде говорити на п’яти мовах і 24/7 вирішувати будь-яке питання».