В Україну знову приїхала місія МВФ. Чого чекати?

Новий прем’єр Гончарук сподівається, що під час переговорів Україна зможе укласти з МВФ нову угоду

Місія Міжнародного валютного фонду прибула до України, метою переговорів є отримання staff agreement (рекомендації ради директорів) для відкриття нової програми співпраці для України до кінця року. Про це на брифінгу заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Я ще раз повторюю: говорити про результати переговорів ще рано. Наступного тижня ми вийдемо зі спеціальною комунікацією. Місія зараз лише приїхала. Ми готуємо і починаємо переговори», — сказав прем’єр.

За його словами, під час переговорів Україна намагатиметься укласти з МВФ нову угоду. Метою переговорів, які триватимуть до 24 вересня, є укладання staff agreement — попередньої угоди з ключовими параметрами майбутньої програми з фондом.

Як повідомляв RabinovichTV , місія МВФ працювала в Україні у травні 2019 року, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу. Глава місії МВФ Рон ван Роден тоді заявив про готовність Місії повернутися до Києва одразу після того, як новий уряд визначиться з пріоритетами своєї політики.

Водночас експерти МВФ дійшли висновку щодо реалістичності грошово-кредитної і податково-бюджетної політики, зазначив Рон ван Роден.

За прогнозами НБУ, угоду про нову програму розширеного фінансування з МВФ на термін 3-4 роки обсягом від 5 млрд дол до 10 млрд дол може бути досягнуто до кінця цього року, що дозволить до січня отримати перший транш у розмірі близько 2 млрд доларів.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий