Венедіктова провела майстер-клас, як висувати підозри

Генпрокурор відповіла на ряд питань про підозру колишньому президенту, який не з’явився сьогодні на допит.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова записала відеоролик із поясненням підозри в злочині п’ятого президента, співголови фракції «Європейська солідарність» Петра Порошенка. Зокрема Венедіктова відповіла на низку питань: про номери кримінального провадження, про так звану фальсифікацію постанови генпрокурором і про руйнування касти недоторканних.

Вона пояснила, чому в тексті постанови про повідомлення підозри й дорученні вказані різні статті Кримінального кодексу України, йдеться на сайті ОГП.

За словами генпрокурорки, у травні 2019 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань під номером з останніми цифрами 753 були внесені відомості про кримінальне провадження щодо призначення членів Вищої ради правосуддя. У листопаді 2019 в Реєстр внесли відомості з останніми цифрами 1732 – щодо призначення першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки.

«При каденції колишнього генпрокурора 3 березня 2020 кримінальні провадження 753 і 1732 були об’єднані в одне провадження, якому ЄРДР автоматично присвоїв первинний номер з останніми цифрами 753. Під час розслідування епізод щодо Вищої ради правосуддя слідчий закрив, а номер залишився зміненим – 753», – пояснила Ірина Венедіктова.

10 червня вона підписала повідомлення про підозру, постанову, якою доручено повідомити про підозру й доручення повідомити про підозру.

У повідомленні про підозру є посилання на ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426–1 КК України. У постанові, крім цих статей, вказані ст. 109, 367 і 382 КК України. У дорученні вказані ст. 367, чт. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41 і ч. 4 ст. 426–1 КК України.

«Помилки немає. Оскільки постанова в описовій частині має посилання на всі статті, за якими кримінальне провадження розслідувалася, зокрема й закриті, а доручення мало кваліфікацію по конкретному епізоду, у якому винесено повідомлення про підозру», – заявила генпрокурор.

Вона також додала, що сьогоднішній допит Порошенко був перенесений у зв’язку з клопотанням сторони захисту про його перенесення на наступний день. Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу відбудеться 1 липня.

«Сторона захисту просить з’єднати допит і обрання запобіжного заходу в один день. Слідство не бачить у цьому перешкод», — повідомила вона. Дане судове засідання заплановано завтра на 14:00.

Нагадаємо, п’ятий президент України і народний депутат Петро Порошенко не прийшов на допит у Державне бюро розслідувань , який призначено на вівторок, 30 червня.