Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт, покликаний відновити покарання у виді позбавлення волі за недостовірне декларування

Сьогодні, 15 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт № 4651, покликаний відновити покарання у виді позбавлення волі за недостовірне декларування. За це рішення проголосувало 283 народних депутати.

«Прийняття цього законопроєкту — однозначно крок у правильному напрямі. Водночас у питанні відповідальності за недостовірне декларування позиція НАЗК лишається незмінною. На нашу думку, за умисне зазначення недостовірних відомостей на понад 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Нагадаємо, що законопроєкт № 4651 пропонує:

  • віднести неподання декларації та внесення недостовірної інформації до неї до числа корупційних злочинів, що зробить неможливим звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям, взяттям на поруки тощо;
  • запровадити покарання у виді позбавлення волі строком до 2 років за умисне неподання декларації та внесення недостовірної інформації до неї на суму понад 2000 прожиткових мінімумів (4,2 млн грн).
  • зменшити мінімальну межу настання більш суворої кримінальної відповідальності. Наразі така відповідальність передбачена за недостовірні відомості в деклараціях на суму понад 4000 прожиткових мінімумів (8,4 млн грн). Після набрання чинності законом ця сума становитиме 2000 прожиткових мінімумів (4,2 млн грн).

Раніше НАЗК проаналізувало цей законопроєкт та підготувало відповідний висновок, ознайомитися з яким можливо за посиланням.

НАЗК зазначає, що якщо Верховна Рада проголосує за прийняття цього законопроект в цілому найближчим часом, застосувати його норми можна буде лише щодо декларацій за 2021 рік. Їх посадовці подаватимуть лише наступного року.