Влада обіцяє надбавки пенсіонерам: кому і скільки перепаде

Пенсіонери старше 75 років зможуть отримувати до пенсії надбавку близько 500 грн. Деталі.

Більше 1 мільйона пенсіонерів в Україні, яким виповнилося 75 років, щомісяця зможуть отримувати до пенсії близько 500 грн. Про це в п’ятницю ввечері в ефірі одного з українських телеканалів заявила міністр соціальної політики Марина Лазебная.

«Ми розробили нові соціальні ініціативи … Для більш ніж одного мільйона пенсіонерів, яким виповнилося 75 років, ми хочемо також встановити щомісячну надбавку до пенсій … Близько 500 грн», — сказала Лазебна в п’ятницю ввечері в ефірі телеканалу «Інтер».

За словами міністра, дата індексації пенсій повинна бути визначена в законодавстві, що дозволить уникнути спекуляцій навколо цього питання, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Ми працюємо над підвищенням пенсій людям, які мають більш ніж 40 років стажу, але сьогодні отримують маленькі пенсії», розповіла Лазебна.

Вона додала, що міністерство хоче допомогти батькам, що доглядають за дітьми з рідкісними хворобами, не мають достатнього страхового стажу, і дозволити їм виходити на пенсію достроково.

Лазебна також повідомила, що сьогодні дефіцит пенсійного фонду становить 34 млрд. грн., тоді як на початку року він становив 23 млрд. грн.

Нагадаємо, Кабінет Мміністров вирішив проіндексувати пенсії з травня 2020 року на 11%. Таке рішення український уряд ухвалив на засіданні 1 квітня.