ВНЗ стануть не по кишені: вища освіта в Україні подорожчає

Вивертайте кишені: освіта буде за космічними цінами. У новому навчальному році багато вузів країни підвищать ціни на навчання.

Важлива новина для багатьох батьків майбутніх абітурієнтів. В Україні значно подорожчає вища освіта. Отже, за чотири місяці до старту вступної кампанії-2020 року, українським абітурієнтам, які вже заздалегідь запланували вступати до ВНЗ на контракт, уряд підготував досить неприємний сюрприз. У 2020 році ціни виростуть на найпопулярніші серед абітурієнтів спеціальності. 

Як передає новинний портал Обозреватель, про це розповів заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний. Як виявилося, представники уряду переконані, що вартість контрактного навчання повинно покривати ту суму, яку держава витрачає на бюджетні місця. Отже, ціни на навчання у ВНЗ будуть поступово збільшуватися.

Вже в 2020 році вартість контрактного навчання в українських університетах буде становити не менше 60 відсотків середньої вартості від суми, яка з державного бюджету виділяється на «безкоштовні місця». Так, вартість почне збільшуватися: у 2021 році контакт повинен бути не менше 70 відсотків вартості «безкоштовного місця», у 2022 – не менш, ніж 80 відсотків.

При цьому варто відзначити, що в основному таке подорожчання вплине на найпопулярніші серед абітурієнтів спеціальності. Це факультети економіки, менеджменту, журналістики, права, медицини, міжнародних відносин і так далі.

Підкреслюється, що якщо зараз з державного бюджету на підготовку одного фахівця виділяють приблизно 44 тисячі гривень, то і контакт в поточному році буде коштувати близько 26 тисяч гривень. Відзначається, що в минулому році на журфак можна було витратити приблизно 25 тисяч гривень, а на навчання на спеціальності «соціологія» можна було витратити близько 18 тисяч гривень. Отже, різниця досить велика.