«Взрыв» возле офиса Медведчука: данные полиции, «Накорпуса» и ОПЗЖ существенно разнятся

«Национальный корпус» 23 мая проводил свою акцию возле офиса лидера «Оппозиционной платформы – За жизнь» Виктора Медведчука. Как следствие, у последнего сообщили, якобы под офисом прогремел взрыв и есть пострадавшие. Впрочем, в полиции все опровергают.

Що кажуть у Медведчука

В «Опозиційній платформі» заявили про ледь не авіаційну атаку на офіс Віктора Медведчука. Там навіть вибрали назву для цього за найкращими стандартами російської пропаганди – «Неонацисти за підтримки поліції атакували офіс партії».

Важливо Сутички біля офісу Медведчука в Києві: поліція заперечує вибух, – фото, відео

У партії заявили, буцімто «Національний корпус» атакував їхній офіс, а поліція затримала охорону ОПЗЖ, яка намагалася чинити опір «маршу фашистів».

Серед причин такої поведінки противників ОПЗЖ назвала усі свої проросійські «заслуги». Також партія заявила про «залякування з боку режиму Порошенка, а тепер і Зеленського».

У самій партії повідомили, що одного їхнього охоронця госпіталізували через «удар у скроню». Водночас прессекретар Медведчука Олег Бабанін у коментарі «Громадському» розповів, що внаслідок сутичок «є постраждалі», але не уточнив – скільки їх.


Повідомлення ОПЗЖ про марш «Нацкорпусу» / скриншот з сайту партії

Що кажуть у «Національному корпусі»

«Національний корпус» виступив з вимогою, щоб СБУ зайнялася діяльністю Віктора Медведчука, а Міністерство юстиції заборонило роботу «Опоплатформи», та пішов під офіс партії.

Цікаво, що у «Нацкорпусі» теж в усьому звинуватили поліцію. Мовляв, правоохоронці, які прибули на місце, виконували вказівки одного з депутатів ОПЗЖ.

У політичній партії розповіли, що їхні члени прийшли до офісу Медведчука з фаєрами та намірами протестувати. У цей час на них буцімто напали охоронці офісу та розпочалися сутички.

Сутички під офісом Медведчука: дивіться фото

Позиція поліції

У Печерському райвідділі поліції Києва розповіли, що вони затримали та доставили до відділку 20 активістів за те, що вони палили фаєри. Водночас правоохоронці заявляють: жодних вибухів не було.

Правоохоронці нададуть правову оцінку діям затриманих. Щодо вибуху поліція пояснює: було чути підозрілий звук, імовірно, від балончика з фарбою.


«Нацкорпус» розфарбував офіс Віктора Медведчука / фото 24 каналу