У 2020 році НАЗК зупинило фінансування двох парламентських політичних партій. Заяви про «політичний тиск» із боку НАЗК є безпідставними

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) зупинило фінансування двох парламентських політичних партій через зазначення недостовірних відомостей у звітах. Це політичні партії «ВО «Батьківщина» та «Голос». За результатами аналізу звітів партій фінансування зупинено до усунення порушень.

На сьогодні «ВО «Батьківщина» вже подала уточнюючий звіт, у якому усунула порушення, унаслідок чого НАЗК відновило державне фінансування цієї політичної сили.

НАЗК встановило, що партія «Голос» оформила ряд договорів із фізичними особами-підприємцями на суму близько 1,1 млн грн щодо послуг, виконання яких документально належним чином не підтверджено. Серед таких послуг — медійний моніторинг, пошук інформації, соціологічні дослідження тощо. Крім того, встановлено інші порушення та недоліки, які не пов’язані із зупиненням фінансування партії.

«Закиди про начебто «політичний тиск» не мають жодних підстав. НАЗК чітко вказало, які порушення були виявлені у звітах партій. НАЗК сподівається, що партія «Голос» у найкоротші строки надасть уточнюючий звіт, який може бути підставою для відновлення державного фінансування», — зазначив заступник Голови НАЗК Іван Пресняков.

«Ми розуміємо, наскільки важливим є державне фінансування для розвитку політичних партій в Україні. НАЗК зацікавлене в тому, щоби партії вели доброчесну діяльність — для цього створено спеціальні роз’яснення, готується запуск у промислову експлуатацію електронного реєстру звітів POLITDATA», — додав заступник Голови НАЗК.

Довідка. У березні 2020 року Верховна Рада ухвалила Закон України № 553–IX, який визначає, що партії мають подавати звіти не пізніше ніж на 40-й день після закінчення карантинних заходів в Україні. Отже, наразі до НАЗК надійшли такі звіти від парламентських партій: «ВО» Батьківщина» — І квартал; «Голос» — І та ІІ квартали; «Опозиційна платформа — За життя» — І квартал; «Європейська Солідарність» — І квартал; «Слуга Народу» — І та ІІ квартал.

Перевірки звітів партії «Слуга Народу» за І та ІІ квартал наразі тривають, оскільки їх було подано 31.12.2020.

НАЗК зазначає, що в прийнятому Верховною Радою державному бюджеті на 2021 рік на фінансування партій передбачено 697 млн грн. Це становить 63 % від загальної суми коштів, передбачених на фінансування діяльності НАЗК.

Аналіз усіх звітів політичних партій розміщуються на сайті НАЗК за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/departament-z-pytan-zapobigannya-politychnij-koruptsiyi/analiz-zvitiv-politychnyh-partij-2/.

 

446_Голос