У Чорнобильській зоні спалахнула сильна пожежа: радіація вище норми

У Чорнобильській зоні відчуження горить більше 100 гектарів. За повідомленнями рятувальників, в центрі пожежі радіація вища за норму

У Зоні відчуження біля села Володимирівка Котовського лісництва в суботу, 4 квітня, виник верхової лісова пожежа. Про це повідомили в прес-службі ДСЧС.

Перший час пожежа поширилася на 20 га, загрози населеним пунктам не було. З Ніжина на допомогу рятувальникам вирушили два літака, також більше 90 пожежних і 18 одиниць техніки,

На сьогоднішній день, пожежа розповсюдилася на більш ніж 100 га. Також уточнюється, що гасіння пожежі ускладнюється підвищеним радіаційним фоном на окремих ділянках горіння. Про це повідомив виконуючий обов’язки голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

«Пожежники продовжують боротися з пожежею, яка виникла в Чорнобильській зоні. Ситуація складна. Вогонь поширився на 20 гектарів Чорнобильської зони, але в цілому палає понад 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева», — написав Фірсов в Facebook.

Він підкреслив, що радіація в епіцентрі пожежі зараз становить 2,3 при нормі 0,14. «Але така ситуація тільки в осередку пожежі», — зазначив чиновник.

Він нагадав, що вже готовий законопроект про заборону спалювання трави, однак відповідний закон поки не прийнятий.

«На жаль, руки у нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні і восени у нас давно вже стоїть дуже гостро. Причому штраф за таке порушення до сих пір складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну і ту ж картину — у всіх регіонах горять поля, очерет, ліси. Це варварство необхідно нарешті припиняти. На першому ж засіданні парламенту депутати повинні істотно підняти штрафи за підпал трави … штрафи за підпали повинні бути збільшені в 50 — 100 разів «, — вважає Фі сов.

Як повідомляв RabinovichTV , в зв’язку з тим, що в Україні оголосили загальнонаціональний карантин, Державне агентство з управління зоною відчуження призупинило відвідування Чорнобильської зони з 18 березня.