У Харкові шахраї торгували посадами топ-чиновників

Шахраї представлялися посадовими особами чинної влади і посилалися на близькі зв’язки з керівництвом Верховної Ради, парламентських фракцій і міністрів

У Харкові Служба безпеки України затримала двох осіб, які намагалися продати посади топ-чиновників у Харківській області. Зловмисники пропонували посади голови ОДА та голови обласної податкової. Про це повідомили у СБУ.

Нелегальний бізнес організували одесит спільно з киянином. Чоловіків затримали у ресторані «Ла-Страда» безпосередньо під час отримання першої частини хабаря 150 тисяч доларів. Зловмисники представлялись посадовцями діючої влади та посилались на близькі зв’язки з керівниками Верховної ради, парламентських фракцій та міністрів.

«Раніше правоохоронці задокументували факт отримання зловмисниками від харків’янки 60 тисяч доларів. У таку суму вони оцінили «допомогу» в одержанні мандата народного депутата на довиборах у парламент», — повідомили у СБУ.

Як розповів діючий голова Харківської ОДА Олексій Кучер, його посаду ділки оцінили в 1 млн доларів. Наразі тривають обшуки в Харківській, Київській та Одеській областях за адресами проживання, місць роботи та орендованих приміщень фігурантів справи.

Це не перший випадок шахрайства у вигляді продажів топ-посад. У січні аферисти, прикриваючись зв’язками з Володимиром Зеленським, вимагали понад 4 млн доларів за призначення голів Житомирської та Миколаївської ОДА.