У китайському бурштині знайшли крило птаха, який бачив динозаврів

Дорогоцінний камінь зберіг фрагмент крила стародавнього птаха разом із пір’яним покривом — подробиці дослідження.

Палеонтологи з Мьянмана (Китай) знайшли бурштин, в якому опинилася замурована частина крила птаха. На крилі залишився пір’яний покрив. Передбачається, що птах жила в крейдяному періоді. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Cretaceous Research.

Вчені опублікували результати дослідження, в яких не виключається що ця особина є представником виду енанциорнисів, передає «Страна».

Вага каменю становить 79,4 г, в ньому зберігся фрагмент крила птаха, довжиною до 1 см. Дана знахідка примітна тим, що вона збереглася у відмінному стані. На крилі залишився пір’яний покрив, який наукові фахівці можуть продовжити вивчати. Згідно з отриманими даними, найбільший розмір пера — 3,7 см. Тому передбачається, що сама птиця могла досягати в довжину 100 мм.

Одна з представників групи вчених прокоментувала дане виявлення, заявивши, що воно дозволить зробити суттєвий крок вперед по вивченню істот в доісторичний період.

Так само вони не виключають можливість, що представник даного виду міг вже бути відомим вченим раніше, але це залишається на даний момент невідомим. Фахівці з’ясували, що вік крила досягає майже 100 млн років. За словами палеонтологів, така знахідка дозволить просунутися головним чином у вивченні птахів часів динозаврів.