У МОЗ розповіли, що робитимуть з пасажирами із Китаю

У міністерстві пообіцяли вжити заходів для попередження розповсюдження китайського вірусу в Україні. До слова, з Китаю за січень прилетіли близько 4 тисяч осіб.

Міністерство охорони здоров’я має намір організувати телефонне опитування пасажирів, які прилетіли з Китаю, для моніторингу стану їх здоров’я для протидії поширення в Україні китайської коронавірусу, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль.

«Із завтрашнього дня підсилюємо роботу з пасажирами, які прилетіли з Китаю. Глибина дослідження складе два тижні, з урахуванням уточненої інформації про те, що інкубаційний період захворювання складає 10 днів», — сказав він на брифінгу в Києві в середу, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Коваля, за даними Держприкордонслужби з 1 січня 2020 року через Китаю в Україну повернулися 3964 осіб.

Коваль зазначив, що громадяни, щодо яких виникне підозра на зараження китайським коронавірусом, можуть бути взяті на карантин.

«Ті, у кого підвищується температура, можуть потрапити під карантин. З точки зору медичної карантин не потрібен», — сказав він.

При цьому Коваль підкреслив, що в даний час в Україні немає підтверджених випадків цього захворювання.

«Більшість регіонів готові до боротьби із захворюванням. Загальні рекомендації залишаються без змін. Причини боятися інфікування китайським коронавірусом відсутні. Система охорони здоров’я готова», — сказав він.

Коваль наголосив, що «сімейні лікарі знають, що робити». При цьому громадяни, які не уклали декларації з сімейним лікарем, також зможуть отримати медичну допомогу.

«Хто не уклав декларацію з сімейним лікарем, не залишаться без медичної допомоги, в медичних установах є терапевти, які можуть її надати. Сімейні лікарі проінформовані, що робити», — сказав він.

Разом з тим, за словами лікаря-епідеміолога Центру громадського здоров’я Оксани Кошапко, в даний час в Україні зареєстровано 13 лабораторно підтверджених летальних випадків від грипу.