У Нацбанку пояснили. чому в Україні знизилися ціни

 Національний банк України розповіли, в чому причини дефляції в країні, яка спостерігалася протягом трьох літніх місяців.

В Україні за серпень споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,8% (9,1% — в липні). Таким чином, в місячному вимірі ціни знизилися на 0,3%. Базова інфляція сповільнилася також в річному вимірі. Так, в серпні вона склала 7,2% (у липні — 7,4).

Про це повідомляє Національний банк України, пише АіФ.

Незначне перевищення прогнозу було викликане, перш за все, високими темпами зростання цін на продукти харчування. Також в серпні ціни на окремі овочі і тваринницьку продукцію росли трохи швидше, ніж очікувалося.

Разом з тим, це відхилення було в значній мірі компенсовано завдяки нижче очікуваної базової інфляції, падіння цін на паливо, а також уповільнення зростання адміністративно регульованих цін.

Тиск на ціни стримувала жорстка монетарна політика , зокрема через канал обмінного курсу. Найбільше це позначилося в цінах на непродовольчі товари, зростання яких сповільнилося до 1,4% г / г.

Зокрема, сповільнилося зростання цін на побутову техніку, меблі, товари для відпочинку, фармацевтичні товари, побутову хімію і т.п. Ціни на одяг і взуття залишилися на рівні минулого року, а вартість автомобілів та комп’ютерної техніки — знизилася.

Темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки залишилися незмінними (8,9% г / г).

Подорожчання послуг прискорилося (до 13,9% г / г) під впливом стійкого споживчого попиту і порівняно високих темпів зростання заробітних плат. Зокрема, прискорилося зростання цін на послуги ресторанів і кафе, мобільного зв’язку, закладів культури, амбулаторних послуг.

Зростання цін на сирі продукти харчування також прискорився (до 10,9% г / г). Росли ціни на продукцію тваринництва: молоко, яловичину та свинину. Це обумовлено скороченням поголів’я і посиленням зовнішнього попиту. Сповільнилося і здешевлення яєць. Крім того, росла вартість картоплі з-за низького врожаю. Однак у річному вимірі знизилися ціни на кавуни на тлі гарного врожаю. Завдяки розширенню пропозиції сповільнилося зростання цін на більшість овочів, в тому числі цибулю, помідори, огірки, кабачки і т.п.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий