У «Нафтогазі» розповіли, куди поділися $ 3 млрд від «Газпрому»

Керівництво «Нафтогазу» розповіло, як розподілить гроші, отримані від російського Газпрому.

Керівництво Нафтогазу хотіло б направити близько $ 1 млрд з отриманих від Газпрому коштів на розвиток видобутку газу.

Перераховані російським Газпромом в кінці 2019 року $ 2,9 млрд в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу продовжують перебувати на рахунках Нафтогазу України. Долю їх подальшого розподілу вирішать в ході дискусії з Кабміном. Про це заявив глава правління Натфогазу Андрій Коболєв, пише «НВ».

«Ми чекаємо дискусію з урядом щодо стратегії Нафтогазу, і після цього буде прийнято рішення, яким чином ці гроші оптимально можна витратити», — сказав він.

Коболєв підтвердив, що керівництво компанії розглядає можливість направити третину цих коштів на видобуток, однак поки передчасно про це говорити.

«Поки вони всі знаходяться на наших рахунках, і до завершення цієї дискусії, я думаю, було б некоректно нам вирішувати самим питання, як це витрачати», — пояснив Коболєв.

Він також висловив надію, що з урядом вдасться суттєво переглянути умови корпоративного управління компанією, давши більше свободи її менеджменту, в тому числі відмовившись від затвердження повного фінплану на засіданні Кабміну.

Коболєв зазначив, що від змін у корпоративному управлінні держкомпаніями залежить також питання можливого продовження контракту з ним як з головою правління Нафтогазу.

«Мені цікаво працювати далі, це дуже цікава робота, яка приносить, зокрема, багато задоволення, але важливо зрозуміти, якими будуть нові правила управління державними компаніями», — сказав глава Нафтогазу, контракт з яким закінчується в кінці березня 2020 року.