У серпні в Україні змінять правила карантину: на які обмеження чекати

Продовження карантину в Україні: які обмеження діятимуть із серпня, правила та умови.

Із суботи 1 серпня в Україні набудуть чинності змінені правила карантину.  Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.  Як саме працюватимуть обмеження в середу, 29 липня, розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ми змінили правила карантину, починаючи з 1 серпня. Ми зробили поділ на чотири зони… У кожній з цих зон будуть різні обмеження. Найбільш м’які обмеження стосуватимуться зеленої зони», — сказав міністр.

Так, у зеленій зоні обов’язковим є виконання всіх правил карантину, встановлених у країні — масковий режим, соціальна дистанція, використання антисептика.

«Про масові заходи — не більше однієї людини на 5 квадратних метрів. Також обмеження щодо відвідування кінотеатрів або театрів, тобто зали повинні заповнитися не більше, ніж на 50%. Що стосується пересування громадським транспортом, воно може відбуватися у кількості місць, визначених у технічніх характеристиках того чи іншого транспортного засобу», — сказав Степанов.

За новими правилами буде утруднено пересування між зонами.

«У червоній зоні буде обмежено рух транспорту — міського, міжміського. Будуть встановлені відповідні пости на перетині із зеленої в червону зону. Ми зараз робимо це на рівні територіально-адміністративних одиниць — це або місто, або район», — зазначив міністр.

Для визначення зон є кілька критеріїв.

«Там чотири критерії, якщо один з цих критеріїв перевищено п’ять днів поспіль, тільки у такому випадку буде зроблений перехід від більш м’якої зони до більш суворої зони. Уся ця інформація буде розміщена на ресурсах МОЗ, будуть відповідно держборди, де ви зможете подивитися в розрізі кожної області, хто до якої зони відноситься в залежності від епідситуації», — додав Степанов. 

При цьому Степанов в черговий раз нагадав, що важливо і надалі користуватися масками і антисептиками, а також дотримуватися дистанції.

Як відомо, тиждень тому уряд продовжив карантин в Україні до кінця літа.