У школах Києва щоранку діти будуть співати гімн України

У школах Києва діти перед уроками щодня співатимуть Гімн України. Соцмережі висміюють і засуджують рішення влади

У цьому навчальному році, який почнеться з 1 вересня, крім вимірювання температури перед уроками, столичних школярів чекає ще одне нововведення — обов’язкове виконання гімну кожен день. Цю пропозицію підтримали в Київській міській раді.

Київська міська рада підтримала проєкт рішення «Про започаткування обов’язкового виконання учнями, вихованцями, педагогічними працівниками у закладах середньої загальної освіти Державного Гімну України».

Відповідне рішення прийнято на засіданні Київради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Таким чином, Департаменту освіти та науки КМДА доручено забезпечити обов’язкове виконання учнями, вихованцями, педагогічними працівниками у закладах середньої загальної освіти Державного Гімну України на початку кожного навчального дня та під час проведення урочистих заходів.

Зокрема, цілями та завданнями прийняття даного рішення є популяризація та виховання у мешканців Києва шанобливого ставлення та і поваги до державних символів України через започаткування обов’язкового виконання учнями, вихованцями, педагогічними працівниками у закладах середньої загальної освіти Державного Гімну України.

У соціальних мережах почали відкрито висміювати постанову Київської міської ради про виконання в школах гімну України. Зокрема, журналісти, активісти, та інші діячі різних сфер вважають, що дане рішення є абсурдним, і закликають владу терміново відрегулювати це питання.

«Як співати в київських школах співати гімн, якщо навчання будить дистанційним? Через зум? Скайп? Гугл хенгаутс? Київраді терміново треба відрегулювати це питання. Інших проблем у нас нема Каструлі, напевно, припасли на наступний рік. Не всі ж реформи освіти в один рік проводити», – написала на своїй сторінці у Facebook журналістка видання «Країна» Олеся Медведєва.

«Залишається сподіватися на адекватність наступного скликання ради, де точно не буде Свободи…», – пише Христина Гречанюк. 

«Київрада зобов’язала школи міста виконувати державний гімн. Чому вони самі не починають свій день з цього, а дітей змушують? Виходили б щоранку о 8.45 всій мерією на Хрещатик співати гімн. Кличко попереду. Депаратаменты ззаду. А в 8.30 Шмигаль міг би з Кабміном на Грушевського співати. В 6.00 звичайно повинен задавати тон Президент на Банковій. А після 9 можна співати іншим — НАБУ, СБУ, САП. Якщо вони патріоти звичайно. Це ж головна реформа, якої нам так не вистачало! Які там пробки і метро на троєщину — усім містом будемо співати гімн та інші революційні пісні!», – написав на своєму Facebook Денис Іванеско. 

Більшість користувачів соціальних мереж засуджують таке рішення влади, наводячи різні аргументи, і саркастично висміюючи.