Україна може отримати цілком доброчесну держслужбу, якщо вже сьогодні ми навчимо дітей доброчесності — Олександр Новіков

Проблеми та виклики доброчесності в сучасній українській школі та інструменти формування прозорого шкільного середовища. Про це розповів Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час панельної дискусії на тему «Доброчесність у школах: reality check».

« Корупція визнана на рівні Організації Об’єднаних Націй проблемою, яка становить загрозу для безпеки і стабільності будь-якого суспільства. Сучасний світ швидко змінюється, а отже ми маємо підготувати наших дітей до його викликів. Сьогоднішні діти — це завтрашні публічні службовці. Україна може отримати доброчесних службовців, якщо вже сьогодні ми навчимо дітей доброчесності» , — зауважив Голова НАЗК.

Він також додав, що НАЗК наразі реалізує проєкт «Прозора школа». Він спрямований на створення доброчесного та прозорого середовища в школах України через взаємодію всіх учасників навчального процесу (учні, вчителі, адміністрація, батьки), впровадження наскрізної освіти про доброчесність (антикорупційної освіти) та забезпечення належних умов для отримання знань, що сприятимуть формуванню доброчесної молоді.

« Прозора школа» допоможе дітям — дізнатися, що таке доброчесність та в чому її цінність, вчителям — знати власні права та застосовувати антикорупційні навички в роботі й поза нею, шкільним адміністраціям — вміти виявляти корупційні ризики в школах та запобігати їм, а батькам — стати партнерами педагогів задля забезпечення прозорого й безпечного шкільного середовища та кращого суспільства в майбутньому» , — підкреслив Олександр Новіков.

Нагадаємо, що рік тому НАЗК разом із представниками громадського суспільства та екпертами розробило Антикорупційну стратегію на 2021–2025 роки. Її важливою складовою є формування нульової толерантності до корупції та доброчесності в наступних поколіннях.

Проект Антикорупційної стратегії на 2021–2025 роки вже був схвалений Урядом та наразі очікує на прийняття Верховною Радою в другому читанні.