Україна на продаж: для чого делегація МВФ зненацька приїхала до Києва

Експерт пояснив навіщо так раптово делегація МВФ приїхали до Києва.

Вже кілька років поспіль МВФ закликає Україну скасувати мораторій на продаж землі та провести аграрну реформу. Називаючи земельну реформу ключовою та нагальною для країни і наголошує, що ціни на сільгоспземлю після відкриття ринку зростуть в рази. І це нібито буде вигідно і селянам, і державі.  У відповідь українські чиновники погоджуються, що ситуацію треба змінювати, але до конкретних дій не вдаються, а тільки ще більше створюють проблем та махинацій навколо цієї теми.

Експерт пояснив навіщо так раптово делегація МВФ приїхали до Києва. Виявляється, що все дуже просто, візит місії в Україні пов’язують з відкриттям ринку землі.

20 лютого в Київ раптово прибула і приступила до роботи технічна місія МВФ. Експерти вважають, що неочікуваний візит ревізорів Міжнародного валютного фонду в Україні може бути пов’язаний з бажанням підстьобнути реформи (зокрема, земельну).

Керівник EXANTE Україна Володимир Позній вважає початку роботу технічної місії хорошим знаком.

«Нинішня місія МВФ прибула для вирішення технічних питань, і це варто розглядати як провісника виділення коштів. Минулого тижня відбулася зустріч президента України та голови МВФ . Ймовірно, Крісталіна Георгієва отримала необхідні їй підтвердження, що реформи йдуть своєю чергою. Це дало зелене світло для наступного кроку обговорень. Також не можна виключати, що сам факт появи місії МВФ в Україні підстьобне темпи прийняття земельної реформи, яку нинішній глава місії називає наріжним каменем довгострокового економічного зростання країни», – цитує «Сьогодні» слова Познія.

До слова, раніше в МВФ дали поради Україні. Так, за словами представника Фонду, за рахунок структурних реформ, українській економіці потрібно рости хоча б на 6% в рік і тоді Україна зможе досягти рівня Польщі за 20 років

Як повідомляв  RabinovichTV , нардеп Антон Поляков, якого «Слуги народу» виключили з фракції за те, що він не підтримує «потрібні» закони і «зливає інсайд», розповів подробиці того, що відбувається за ширмою монобільшості. Поки у Верховній Раді України з 6 лютого триває процес розгляду в другому читанні закону про обіг сільськогосподарських земель. В Раді скуповують голоси за закон про ринок землі. Поляков стверджує, що за голосування пропонують від $20 тис. До $200 тис.