Україна очима іноземців: 25 фактів про «серце Європи», — частина друга

Все більше іноземців прагнуть познайомитися з Україною, аби на власні очі пересвідчитися, що нам є чим їх здивувати. Видання Telegraph зібрало 25 невідомих фактів про серце Європи – Україну.

Все більше іноземців прагнуть познайомитися з Україною, спланувати поїздку до нашої країни, аби на власні очі пересвідчитися, що нам є чим їх здивувати. Саме для таких читачів видання Telegraph зібрало 25 невідомих фактів про серце Європи – Україну. 

14. Столиця кав’ярень

Місту Львову деколи приписують найбільшу кількість кав’ярень на душу населення у світі. Фіона Дункан, відвідавши Львів як експерт Telegraph Travel, сказала: «Хоча сьогодні жителі Львова більш відомі як гарячі націоналісти та глибоко віруючі люди, у їхньому місті легке, майже легковажне повітря, наповнене студентами університету, прикрашене пінистими ласощами будівель епохи Відродження, Бароко, Бель Епок і модерну та ароматизоване запахами сотень кав’ярень віденського стилю. Нам варто було лише вийти з нашого готелю «Опера» і пройтися з натовпом центральною частиною Львова, проспектом Свободи, щоби відчути, наскільки це невимушене місце».

15. Україна винайшла гасову лампу

Львів також претендує на звання батьківщини першої у світі гасової лампи. Її винайшов місцевий провізор у магазині під назвою «Золота зірка». Сьогодні про це досягнення нагадує кав’ярня «Гасова Лямпа», відкрита в тому ж будинку.

16. Впізнаєте це?

Тунель кохання, відмінний фон для Instagram, знаходиться в лісах поблизу міста Клевань. Залізнична дорога призначена для приватного потяга, який забезпечує деревиною місцеву фабрику.

17. Україна побудувала надзвичайний літак

Київ — батьківщина найбільшого у світі літака Антонов Ан-225 «Мрія». У нього більший розмах крил, ніж у будь-якого літального апарату на землі — 88,4 метра — і важить він 640 000 кг. 

18. І має потужну військову силу

Україна успадкувала великий ядерний арсенал після розпаду Радянського Союзу. І хоч змушена була відмовитися від ядерної зброї, має друге за величиною військо в Європі після Росії.

19. Там можна кататися на лижах

Це не французькі Альпи, але в Україні є близько чотирьох-п’яти гірськолижних курортів, серед яких Буковель у Карпатах, з 55 км схилів і 15 підйомниками.

 

20. Її столиця — герой

Столиця Київ отримала статус міста-героя від Радянського Союзу після її опору нацистам у битві за Київ у 1941 р. Німці оточили місто в липні 1941 року, врешті захопивши його у вересні і взявши в полон понад 600 000 солдатів. Незважаючи на те, що бій вважають величезною перемогою Гітлера, Київ було відзначено за свою оборону званням міста-героя у 1965 році.

21. Україна любить великодні яйця

Ніхто не їсть низькоякісний шоколад, з якого часто роблять пасхальні яйця в Європі. Українці люблять розмальовувати великодні яйця, використовуючи хитромудрий дизайн на писанках. У різних регіонах країни існують різні стилі та способи декорування. Цю традицію було витіснено за часів Радянського Союзу, однак її продовжили в Північній та Південній Америці українські іммігранти.

22. Її музика надихає

Давня українська колискова надихнула Джорджа Гершвіна на написання його відомої арії «Summer time».

23. В Україні є могутня радянська реліквія

Озброєна 16-метровим мечем і великим щитом, Батьківщина-Мати вражає своє величчю. У той час, коли комуністичні символи та назви вулиць були заборонені з України в 2015 році, пам’ятники Другої світової війни — як ця титанічна статуя в Києві — дозволили залишити.

Батьківщину-Мати, що знаходиться на висоті 62 метри, було побудовано у 1970-х роках. На сьогодні вона є частиною Музею історії України у Другій світовій війні. 

24. У неї є прохолодна берегова лінія

Чорне море, що є єдиною в Україні береговою лінією, користується популярністю у відпочиваючих. Рівень води у Чорному морі ніколи не змінюється через відсутність припливу.

25. І дивовижна претензія на політичну історію

В Україні було написано першу у світі конституцію у 1710 р. Її автор — Пилип Орлик, український козак. Вона встановлювала демократичний стандарт розподілу влади між законодавчою, виконавчою та судовою гілками. Ідея, ймовірно, стала більш відомою завдяки «Духу законів» Монтеск’є, опублікованому в 1748 році.

З першими 13 фактами можна ознайомитися ТУТ.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий