Україна потрапила в ТОП по приросту мінімальних зарплат

У рейтинг увійшли 54 країни, при цьому приріст зарплат розраховувався у місцевій валюті.

Україна зайняла 15-у позицію в топі приросту мінімальних зарплат з 54-х країн. З початку року мінімальна заробітна плата в Україні зросла на 13,2% до $ 157.

Згідно з даними рейтингу, в Білорусі зростання склало — 13,6% ($ 156), в Польщі — 14,9% ($ 485), в Росії — 7,5% ($ 166), а в Німеччині — 1,9% ($ 1358). Про це повідомляють дослідження ресурсу Picodi.com.

При цьому у 2020 році найбільше зростання «мінімалки» був зафіксований в Нігерії (64,8%). Хоча в перерахунку на долари США рівень гарантованої мінімальної оплати залишається одним з найнижчих у світі (74 $).

Крім того, в деяких країнах, зокрема в США, Іспанія, ПАР і Латвія, мінімальна зарплата не змінилася з 2019 року.

На останньому місці опинився Казахстан, де «мінімалка» знизилася на 1,1%.

Дослідження містило останні дані про мінімальний розмір оплати праці з даними на січень 2019 року. Автори не враховували країни, в яких розмір заробітної плати визначається профспілками та в яких немає загальнонаціональної мінімальної зарплати.

Для країн, де уряд встановлює диференційовану мінімальну заробітну плату для окремих адміністративних одиниць (Канада, В’єтнам, Таїланд), автори розрахували та використовували середнє арифметичне.