Українські підприємства вимагають підвищення ціни російського палива

Виробники палива вважають, що ціна на російські нафтопродукти неконкурентна і вимагають підвищення держмита.

ПАТ «Укрнафта», АТ «Укртатнафта» і АТ «Укргазвидобування» подали спільну заяву в Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за фактом антиконкурентних дій при постачанні в Україну російського дизельного палива і скрапленого газу.

На підприємстві відзначили, що порушення правил міжнародної торгівлі при постачанні російських нафтопродуктів полягає в тому, що російським виробникам з бюджету компенсують витрати, пов’язані з виробництвом і експортом нафтопродуктів за схемою повернення з бюджету акцизів, а це є субсидуванням і порушує норми Світової організації торгівлі. Про це повідомила прес-служба «Укртатнафти».

У компанії вважають, що завдяки такому субсидування частка російських нафтопродуктів в загальному імпорті на ринку дизпалива досягла 47%, а по зрідженому газу — 55%, при цьому істотно скоротилася частка поставок з Білорусі, Литви та Польщі.

Українські виробники наполягають ввести спецмита на імпортоване з РФ палива за ставкою 8,46%.

Фахівці впевнені, що введення мит не призведе до дефіциту і зростання цін, а перерозподілить частку ринку від російських постачальників на користь виробників з інших країн і сприятиме зростанню внутрішнього виробництва і зниження собівартості українських нафтопродуктів.

Нагадаємо, що в початку року в Україні почалося падіння цін на дизпаливо і бензин, яке триває досі.