Українські системи запобігання корупції вже сьогодні стали найкращими у світі – Голова НАЗК

Український Реєстр декларацій та Реєстр звітів політичних партій уже зараз одні з найкращих у світі систем запобігання корупції. Крім того, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) почало працювати над створенням Порталу повідомлень для викривачів корупції.   

Про це повідомив Голова НАЗК Олександр Новіков в інтерв’ю програмі Голосу Америки «Час-тайм».

«Україна вже сьогодні є найкращою у світі з точки зору систем запобігання  корупції. Ми маємо найбільший і найкращий у світі Реєстр декларацій. Місяць тому ми ввели в експлуатацію Реєстр звітів політичних партій. Буде добудовано Портал повідомлень для викривачів корупції, який дозволить будь-якому громадянину  звернутися з повідомленням про корупцію до конкретної посадової особи, а  не просто в якийсь орган. Це в рази підвищить ефективність запобігання корупції.

Чому ще наші ІТ-системи із запобігання корупції є унікальними? Тому що Реєстр декларацій та Реєстр звітів політичних партій автоматично звіряють відомості з декларацій і звітів політпартій з іншими реєстрами та виявляють порушення. Це унікальний у світовому вимірі продукт», —  зазначив Голова НАЗК.

Олександр Новіков також зауважив, що зараз серед головних пріоритетів для України – прийняття Антикорупційної стратегії на 2021–2025 роки. Її головна мета, щоб кожен орган влади в Україні працював як антикорупційний.

«Учора президент під час виступу на конференції у Києві (ред – Zero Corruption Conference 2021) заявив, що Антикорупційна стратегія – це пріоритет для парламенту  в цьому місяці. Ми сподіваємося, що до кінця місяця вона буде схвалена парламентом», — додав Голова НАЗК.

Переглянути інтерв’ю можна за посиланням.