Українські суди продовжують саботувати боротьбу з корупцією

Боротьба з корупцією неефективна без судових вироків. Про це говорили і представники Євросоюзу, і фінансові партнери, і активісти, і правоохоронці.

Власне, для вирішення цієї проблеми і мають створити Вищий антикорупційний суд. Проте, як кажуть, віз і нині там. Служителі Феміди не квапляться доводити до вироків корупційні справи, і в Національному антикорупційному бюро оприлюднили статистику. Детективи розповіли, що сталося із завершеними досудовими розслідуваннями. 

Рівно половину усіх справ, які антикорупційне бюро передало до суду, ще розглядають. Це 83 провадження. 

Третина матеріалів не дійшла навіть до найпершого етапу – підготовчого судового засідання. Така долі спіткала 48 проваджень зі 166. Процедуру затягують з кількох причин. Це неявка фігурантів, тривалий розгляд апеляцій або ж передача нових проваджень. Найчастіше, за поясненнями НАБУ, справи переносять через високу зайнятість суддів або інші причини. 

І лише п’ята частина із загального обсягу справ завершилась судовим вердиктом. У дев’яти випадках з тридцяти п’яти служителі Феміди звільнили обвинувачуваних від кримінальної відповідальності. Ще 23 вироки затверджують угоду зі слідством, а один закриває кримінальне провадження. А от рішення про покарання обвинувачених ухвалили усього двічі. В НАБУ кажуть, що до позбавлення волі засудили трьох осіб.

В антикорупційному бюро також розказали, яких саме справ старанно уникають судді. На першому місці – провадження проти трьох тернопільських прокурорів, яких підозрюють в отриманні хабара у 12 тис. дол. Ці матеріали у судах «мурижать» вже майже два роки. Приблизно стільки ж розглядають справу Державної продовольчо-зернової компанії. 19 місяців затягують матеріали щодо розкрадання інституту «Запоріжцивільпроект». П’ятірку найдовготриваліших замкнули газова справа та справа про розкрадання на заводі «Червоний землероб», що на Кіровоградщині. Ці матеріали чекають свого часу вже півтора роки.

Зауважимо, раніше Президент Петро Порошенко обіцяв, що процес формування антикорупційного суду завершиться до початку наступного року.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий