Уряд погодив чергове послаблення карантину. Що буде дозволено

Пом’якшення карантину в Україні: стало відомо, що дозволять з 5 червня.

Кабінет міністрів України на засіданні 3 червня погодив чергове послаблення карантину в Україні. Воно стосується закладів громадського харчування, церков та літніх людей.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Так, з 5 червня зокрема дозволять:

закладам громадського харчування приймати відвідувачів у приміщеннях, а не лише на літніх терасах, за умови дотримання протиепідемічних заходів;

проводити релігійні заходи у приміщеннях за умови перебування не більше 1 особи на 1,5 квадратних метрах;

перевозити пасажирів легковими автомобілями в кількості до 5 осіб включно з водієм (без урахування дітей віком до 14 років);

людям старше 60 років не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції;

проводити акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому режимі.

Крім того, починаючи з 5 червня знову дозволятиметься проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше однієї особи на п’ять квадратних метрів.

Також він повідомив, коли в Україні відновлять внутрішнє та міжнародне авіасполучення.

Він зазначив, що польоти за кордон дозволять лише у ті країни, які відкрили аеропорти для рейсів з України.

Водночас прем’єр-міністр нагадав, що у разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні показникам для послаблення заходів протягом трьох днів поспіль, регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зобов’язана зібратися позачергово та скасувати послаблення деяких карантинних обмежень.

Як відомо, раніше у Міністерстві інфраструктури заявляли, що працюють над відновленням міжнародного авіасполучення з 15 червня на «найбільш популярні напрямки». Передусім працюють над відновленням авіасполучення з Туреччиною, Грецією, Кіпром, Чорногорією, Хорватією та Грузією.