Уряд змінює правила гри: хочеш грошей на картку – сплати податок

Діджиталізація в дії: за переказ будь-якої суми на картку українцям доведеться заплатити 19,5% податку.

Податкова реформа знову стає топовою темою новинних стрічок. Не виключенням є і ця новина. Адже, усі без винятку українці платять податки – інколи навіть не здогадуючись про це. 

Так, практично всім мешканцям України доведеться платити новий податок, щоправда, торкнеться це тих людей, які часто користуються послугами банку. Наприклад, за переказ будь-якої суми на картку українцям доведеться заплатити 19,5% податку. Або, як інформують експерти, заплатити податковій треба буде навіть у тому випадку, якщо ви продавали в інтернеті якісь свої речі, оскільки це вважається прибутком.

Податки в Україні будуть платити по-новому: кого це торкнеться?

Якщо громадянин України отримує гроші на банківську картку, подарунки у вигляді нерухомості, ТЗ від людей, які не є близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі й усиновлені, рідні брати та сестри, бабусі, дідусі, онуки), то до 1 травня 2021 року всі ці доходи потрібно зазначити в податковій декларації та до 1 серпня сплатити податок:

За грошові кошти – 18% податку + 1,5% військового збору

За нерухомість або автомобіль – 6,5%

Крім того, податок будуть знімати, якщо дохід: трудовий, інвестиційний, від продажу нерухомості (будь-якої, в тому числі й тієї, яка була в користуванні), сімейний, державно-соціальний.

Як пишуть в Telegram-каналі «Адвокат права», платити доведеться навіть у тому випадку, якщо ви продавали в інтернеті якісь свої речі, оскільки це вважається прибутком, інформує «РБК-Україна».

Якщо на банківську картку надходить лише зарплата, лікарняні, премії, кошти на відрядження, то податок за працівника оплачує роботодавець. У всіх інших випадках – кошти потрібно вказати в декларації.

Знімати податок з грошей, які були повернені у вигляді боргу, не можна і такі банківські операції вносити в декларацію не обов’язково. Однак у трансакції платежу потрібно вказати, що кошти для погашення боргу.

Скриншот (t.me/advocatprava)