Увага! Вода в Чорному морі небезпечна для здоров’я відпочиваючих

Держпродпотребслужба попереджає, що купатися біля узбережжя Одеси, а також вживати свіжовиловлену рибу — небезпечно для здоров’я

Фахівці Держпродпотребслужби не радять купатися біля узбережжя Одеси через так званого цвітіння води, викликаного розкладанням водоростей, не рекомендують також споживати виловлені біля берега рибу та інші морепродукти. Про це повідомляє прес-служба Одеського облуправління Держпродпотребслужби.

«Вода на узбережжі Одеси раптово згустилася, як кисіль, і стала смарагдовою. Навіть у відкритому морі з’явилися величезні жовто-зелені плями … До берега прибилося багато водоростей, які під впливом високої температури повітря почали розкладатися. Тому ГУ Держпродпотребслужби в області застерігає населення від купання в такій воді, особливо дітей «, — йдеться в повідомленні.

Фахівці Держпродпотребслужби відзначили, що «отруйні речовини, які супроводжують» цвітіння «морської води, здатні накопичуватися в організмах морських мешканців. Бажано утриматися від споживання морської риби, мідій, які виловлені в одеському прибережжя і причорноморських лиманах».

У свою чергу, обласний лабораторний центр МОЗ повідомив, що морська вода біля п’яти пляжів Одеси не відповідає санітарно-мікробіологічними показниками.

«У зонах рекреації морського водокористування Одеси і Одеської області (Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони) на санітарно-мікробіологічні показники були досліджені 93 проби морської води, 13 з них не відповідали нормативним вимогам. Зокрема, одеські пляжі на 13 ст. В. Фонтану, 16 ст. В. Фонтану, 10 ст. В. Фонтану, «Аркадія», «Дельфін» «, — йдеться в повідомленні.

Раніше міністр охорони здоров’я України Степанов попередив українців, що на курортах в Одесі можуть ввести обмеження для відпочиваючих.

Також повідомлялося, що Кабінет міністрів визначив показник, при перевищенні якого в Україні може бути введений жорсткий карантин. Обмеження можуть посилити, якщо кількість активних хворих на 100 тисяч населення досягне 60 осіб. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.