За «примирення» Польща хоче забрати костели і провести ексгумацію

У сусідній країні заявили, що «спільний меморіал примирення» будувати зарано.

У МЗС Польщі прокоментували пропозицію Володимира Зеленського побудувати «меморіал примирення» на кордоні Польщі та України.

Це ініціатива президента України. Тому варто чекати деталей щодо місця і виду цього монумента саме від української сторони, — сказав заступник глави МЗС Польщі Марчін Пшідач, передає «Європейської правді».

У МЗС натякнули, що меморіал не може бути зведений до вирішення суперечностей між країнами.

Ми ж виходимо з логіки, що будівництво такого меморіалу має стати скоріше фіналом масштабного процесу примирення наших народів, але ніяк не його початком. Примирення все ж важко ввести указом, — сказав Пшідач.

Налагодити стосунки країни можуть, як зазначив Пшідач, якщо Україна дозволить проводити пошуки і ексгумацію людей, загиблих в результаті Волинської трагедії, а також передасть костели, які знаходяться на території України, католицьким громадам.

Тільки вирішивши ці та інші проблеми, ми можемо говорити про доцільність спорудження меморіалу, який може стати швидше фіналом в масштабному процесі примирення наших народів, — додав польський дипломат.

Нагадаємо, під час візиту до Польщі Зеленський заявив про готовність скасувати мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи на польських похованнях минулого століття на території України і запропонував побудувати на кордоні двох країн «спільний меморіал примирення».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий