За прогули засідань Ради депутатів будуть «трошки» карати

За пропуски засідань Ради без поважної причини депутатів тепер будуть позбавляти коштів на депутатські повноваження, а заробітну плату залишать

Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроект №1035-2 про позбавлення нардепів виплат за прогули. За документ проголосували 265 парламентаріїв.

Перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко раніше підкреслював, що за пропуски засідань Верховної ради без поважної причини депутатів будуть позбавляти коштів на депутатські повноваження, а заробітну плату залишать. Корнієнко зазначав, що кошти на депутатські повноваження — досить чималі і навіть більше заробітної плати.

Так, у разі, якщо нардеп протягом календарного місяця протягом однієї чергової сесії ВР України без поважних причин не бере безпосередньої участі в більш ніж одній третині пленарних засідань Ради або більш ніж половині засідань комітету, до складу якого він входить, такому депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

Припинення відшкодування депутату ВР витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, здійснюється розпорядженням голови парламенту за рішенням комітету, до компетенції якого входять питання депутатської етики, яке приймається на підставі даних реєстрації за допомогою електронної системи підрахунку голосів картками і відомостей з обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом Ради.

Нагадаємо, комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект №1035-2 «Про внесення змін до закону «Про статус народного депутата України» та до Регламенту ВР щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань ВРУ або засідань комітетів.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.        

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий