Забезпечення ефективного контролю за виборчими фондами: проведено робочу зустріч НАЗК та ЦВК

Учора, 18 лютого, відбулася робоча зустріч Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова та Голови Центральної виборчої комісії Олега Діденка.

Головна мета зустрічі — чіткий розподіл повноважень щодо контролю за виборчими фондами кандидатів на президентських та парламентських виборах між НАЗК та ЦВК.

«Зараз закон, на жаль, не розподіляє чітко, де починаються й закінчуються повноваження НАЗК та ЦВК у частині контролю за виборчими фондами, а дублювання функцій для нас є недопустимим. Ми всі погодимося, що гроші платників податків не мають витрачатися на подвійну роботу», — зазначив Олександр Новіков під час зустрічі.

Він підкреслив, що оптимізація функцій держави — поміж головних принципів Антикорупційної стратегії, яку розробило НАЗК, і вже найближчим часом має прийняти Верховна Рада.

Голова ЦВК підкреслив важливість законодавчих напрацювань, які би чітко розмежували функції НАЗК та ЦВК у цій сфері.

«У першу чергу ми повинні побудувати свою роботу так, щоб забезпечити ефективний контроль за виборчими фондами. І паралельно напрацьовувати законодавчі норми для більш чіткої та якісної організації цього процесу», — наголосив Олег Діденко.

Крім того, було обговорено питання адміністрування Реєстру політичних партій POLITDATA та законопроєкт про політичні партії, який має стати відправною точкою в поділі повноважень.

Зустріч відбулася за сприяння Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).