Закон про ВАС потребує внесення негайних змін — Артем Ситник

Норму Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», яка передбачає, що до моменту створення Вищого антикорупційного суду (ВАС) апеляційні скарги на рішення судів першої інстанції у справах НАБУ та САП розглядатимуть апеляційні суди загальної юрисдикції, потрібно усунути. Адже вона нівелюватиме зусилля правоохоронних органів у напрямку притягнення топ-посадовців до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень. На цьому наголосив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час П’ятої зустрічі парламентсько-громадської платформи «Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень і синергія», що відбулася 14 червня 2018 року у Києві за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні (EUAM).

«Зараз у судах перебувають знакові для України справи, які стосуються раніше «недоторканних» осіб. Рішення у цих справах покажуть, наскільки ми просунулися в антикорупційній реформі, чи готова держава брати на себе відповідальність за винесення вироків у справах щодо великої корупції. Я сподіваюсь, що все ж таки цей нюанс буде усунутий», — підкреслив Артем Ситник.

За словами Директора Національного бюро, незважаючи на те, що згадана норма міститься у перехідних положеннях Закону про ВАС, вона має концептуальне значення з точки зору запуску антикорупційної юстиції у державі, а її поява — це суттєвий крок назад в антикорупційній реформі.

Міжнародні партнери України пообіцяли оприлюднити власну позицію з цього приводу згодом. «Ми вивчаємо текст Закону «Про Вищий антикорупційний суд» та після цього будемо готові повідомити офіційну позицію», — заявив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х’юґ Мінґареллі.

Учасники дискусії зосередили увагу на потребі переглянути повноваження правоохоронних органів України з огляду на появу нових відомств, які спеціалізуються на протидії корупції. Зокрема, на думку європейських політиків, потрібно зупинити діяльність окремих підрозділів, які виконують не властиві функції для тих органів, у структурі яких вони діють. Також відзначили, що пріоритетом є завершення формування деяких спеціалізованих інституцій, серед яких — Державного бюро розслідувань та, звичайно, Вищого антикорупційного суду.

Довідково

Парламентсько-громадська платформа є спільною ініціативою координатора проектів ОБСЄ в Україні та Консультативної місії Європейського Союзу у відповідь на виклики, що виникають в рамках процесу докорінних реформ, що тривають в Україні, включаючи сектор цивільної безпеки. Метою платформи є створення форуму для інклюзивного національного діалогу, суспільних дискусій, обговорення і розповсюдження інформації в контексті реформ. Формат передбачає регулярні тематичні дискусії за участю парламентаріїв, експертів, науковців, представників уряду, неурядових організацій та представників громадськості на теми, присвячені питанням реформування і теми, що турбують суспільство.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий