Завдання НАЗК — зробити так, щоби корупціонер у принципі не міг сидіти у владному кабінеті — Голова НАЗК Олександр Новіков

Поміж головних цілей Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) — забезпечити, щоби громадяни України знали, на які цілі використовуються їхні податки. Про це Голова НАЗК Олександр Новіков зазначив у інтерв’ю виданню «Главком».

«Місія НАЗК насправді полягає в тому, щоби максимально позбавити НАБУ і ДБР роботи. Через нас проходять довготермінові проєкти, які дадуть свій ефект через рік, два, але цей ефект буде довгим. Наприклад, у НАБУ є ситуація, коли вони затримують хабарника в одному й тому ж кабінеті по кілька разів, а НАЗК має зробити, щоб у принципі в цьому кабінеті не могла сидіти така людина», — додав Голова НАЗК.

Одним із таких довготермінових проєктів є Антикорупційна стратегія на 2021–2025 роки, яку розробило НАЗК. Антикорупційна стратегія була прийнята Парламентом у першому читанні. Також цього місяця Комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Верховній Раді схвалити Антикорупційну стратегію загалом.

«Після виконання Стратегії у 2025 році економія за рахунок зменшення збитків від корупції, як ми прогнозуємо, досягне до 200 мільярдів гривень. Розраховуємо, що перші результати будуть відчутні вже за два роки з початку її реалізації», — зазначив Олександр Новіков.

Повний текст інтерв’ю можливо знайти за посиланням.