Зеленський, його «свита» та депутати постійно порушують ПДР

Кортеж Зеленського, працівники Офісу президента, депутати та колишні держпосадовці постійно перевищують швидкісний режим та нехтують правилами дорожнього руху

Кортеж Володимира Зеленського, працівники Офісу президента, депутати та колишні держпосадовці перевищують швидкісний режим, нехтують дорожньою розміткою, а також використовують «номери прикриття». Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

Зокрема, журналісти зафіксували, як 10 червня на Новообухівській трасі кортеж президента, який їхав у напрямку його заміського маєтку, перевищував встановлену швидкість до 148 км/год, що майже на 60 км/год більше за встановлені правилами обмеження. Подібні порушення розслідувачі виявили ще двічі. У кортежі їхала автівка з мигалками, яке змушувала інших учасників руху звільнити дорогу. Крім того, президентський кортеж перетинав подвійну суцільну смугу та повертав у забороненому місці.

Також з’ясувалося, що авто кортежу використовують номерні знаки прикриття, які не закріплені у базі поліції за жодною автівкою. Завдяки цьому ані президент, ані його Офіс, ані Держуправління справами не отримають жодних штрафів, зазначають журналісти.

Згодом джерело «Схем» в Управлінні державної охорони повідомило, що президентський кортеж почав дотримуватися правил дорожнього руху після того, як помітив зйомки журналістів, проте на офіційний запит журналістів в УДО відповіли, що це не відповідає дійсності.

Розслідування «Схем» встановило, що оперативними номерними знаками або номерними знаками прикриття користуються й ті посадовці, на яких за законом заходи держохорони не поширюються. Серед них є, зокрема, чинний керівник Офісу президента Андрій Єрмак, його заступник Кирило Тимошенко та перший помічник президента Сергій Шефір, а також низка депутатів і колишніх високопосадовців. Через непрозорий механізм погодження використання таких номерів дізнатись, хто і на яких підставах надав їм цей привілей, фактично неможливо.

Журналісти надіслали запити керівникові Офісу президента Андрію Єрмаку, його заступнику Тимошенку, першому помічнику президента Шефіру із питаннями, на яких підставах їхні приватні автомобілі використовують такі знаки, проте змістовної відповіді не отримали.

Також «Схеми» зафіксували, як правила дорожнього руху порушив Mercedes нардепа від фракції партії «Слуга народу» Миколи Тищенка, виїхавши на зустрічну смугу в центрі міста. На порушеннях правил журналісти також спіймали кума Тищенка Андрія Єрмака.

Окрім того, журналісти фіксували порушення правил ПДР та використання знаків прикриття й депутатами опозиційних партій, зокрема, Григорієм Суркісом, а також колишніми високопосадовцями – експрем’єром Арсенієм Яценюком, колишнім головою СБУ Василем Грицаком, а також п’ятим президентом України Петром Порошенком.

В Управлінні державної охорони на запит журналістів стосовно всіх перелічених у сюжеті осіб теж по суті не надали жодної інформації.

Нагадаємо, що напередодні виборів Володимир Зеленський обіцяв скасувати президентські кортежі та інші владні привілеї. Попри це після перемоги на президентських виборах він почав користуватися кортежами, а згодом переїхав на дачу в Конча-Заспі, яку відремонтував за бюджетний кошт.

У червні журналісти Суспільного зафіксували кортеж Зеленського із 14 машин під час його візиту до Чернігова. У Чернігові Зеленський відвідував обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, біля якого на нього чекали близько сотні мітингувальників.