Зеленський обклав новим податком стартапи українців за кордоном

Тепер більшість українських стартапів, які зареєстровані в ЄС, Великобританії, США або інших країнах, повинні декларувати податки і подавати фінзвітність в Податкову

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає сплату в Україні податків зареєстрованими за кордоном українськими стартапами з оборотом понад 2 млн євро. Про це свідчать дані на сторінці підписаного Президентом законопроекту №1210.

Згідно з документом вводиться поняття «контрольована іноземна компанія».

Тепер більшість українських стартапів, які зареєстровані в ЄС, Великобританії, США або інших країнах, повинні декларувати податки та подавати фінзвітність у Державну податкову службу, навіть якщо юрисдикція самій компанії не вимагає складання такого звіту.

Також такі стартапи зобов’язані будуть платити податки в Україні з прибутку, якщо оборот стартапу перевищує 2 млн євро.

За несвоєчасне подання звіту про компанії в Податкову службу необхідно буде заплатити штраф у розмірі 4 млн гривень, за неповідомлення про реєстрацію компанії – 2 млн гривень.

Штрафи накладаються на фізичну особу, а не на компанію. Податкова база – дохід компанії, але податковий агент – фізична особа, резидент України.

Представники бізнесу, коментуючи цей закон, відзначають, що вимагає уточнення момент — чи вважатиметься доходом продаж довипущенних акцій — залучення інвестицій. Ставка оподаткування: ПДФО (5%, 9% або 18%) і військовий збір (1,5%).

Нагадаєм, 16 січня Верховна Рада посилила контроль за сплатою податків. За ухвалення в другому читанні відповідного законопроекту №1209-1 і №1210 проголосували 256 депутатів.