Зеленський веде не туди: кількість зневірених українців зросла утричі

Рівень недовіри до влади серед українців зріс утричі за півроку. Більшість українців вважає, що команда Зеленського веде країну в неправильному напрямку.

Більше половини українців вважають, що справи в Україні розвиваються у неправильному напрямку. І цей показник приголомшливо зріс утричі за пів року — з 17% у вересні 2019 року до 53% (на сьогодні).

Такі дані показали результати соціологічного дослідження Центру Разумкова, проведеного 13-17 лютого.

 «25% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі (у вересні 2019 року так вважали 57%, у грудні 2019 року – 44%), 53% – що події розвиваються в неправильному напрямі (у вересні – 17%, у грудні – 36%).  Отже, частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі, істотно перевищила частку тих, хто дотримується протилежної точки зору», — йдеться в даних дослідження.

Повністю підтримують діяльність уряду України 6% респондентів, підтримують окремі заходи — 34%, не підтримують — 51%. Діяльність Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука повністю підтримують 6%, підтримують окремі заходи — 29,5%, не підтримують — 52%.

Уряду довіряють 28% респондентів, а не довіряють — 64,5%, довіру прем’єру Гончаруку висловлюють 25% опитаних, не довіряють — 63%.

Рівень довіри до Уряду істотно знизився протягом останніх місяців. Найвищих показників він досягав у вересні 2019 року, коли Уряду довіряли 57% респондентів, не довіряли — лише 22%.

У порівнянні з попередніми місяцями зменшилася частка тих, хто дотримується думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Наразі у це вірять 21% громадян (у вересні 2019 року – таких було 41%, у грудні – 28%).

Водночас 49% вважають, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі (у вересні було 40%, а в грудні 50%), а 15% – що не здатна їх подолати (у вересні було 6%, а в грудні 11%).  

Опитування проводилось з 13 по 17 лютого в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками.

Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Варто відзначити, що  січневе опитування, яке провели Центр «Соціальний моніторинг», «Український інститут соціальних досліджень ім. О.Яременка», компанія «Інфо Сапієнс» та Соціологічна група «Рейтинг», цілих 73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, та лише 15% – що напрям розвитку держави правильний.